טיפול 'סקלרותרפיה' להעלמת נימים וורידים ברגליים

נימים וורידים בולטים ברגליים הינם תופעה אסתטית אשר עלולה לגרום לאי נעימות גדולה ולפגוע בדימוי העצמי. לרוב, התופעה מתרחשת בעקבות נטייה גנטית, עלייה במשקל, שינויים הורמונאליים המיוחסים להריון ועמידה או ישיבה ממושכת. יתרה מכך, סוגים מסוימים של ורידים בולטים עלולים לגרום לרמות שונות של כאב וחוסר נוחות, ואף למצבים רפואיים חמורים בגין אי ספיקת דם תקינה מהרגליים. מרפאות Care Laser מציעות שיטת טיפול נקודתית, פשוטה ומהירה אשר נועדה להעלים את הנימים מהרגליים כמעט ללא כאבים, בסביבה מקצועית עם פתרונות רפואה מתקדמים.

תופעה ורידים בולטים ברגליים, מהי?

זוהי אחת התופעות האסתטיות הנפוצות ביותר (כ- 45% מקרב הנשים וכ- 18% מהגברים) אשר עלולה להוביל לירידה בביטחון העצמי ולהגביל, רבים מאיתנו, בחשיפת רגליים בציבור. יתרה מכך, התופעה עלולה להפוך למטרד בריאותי של ממש ולהתלוות בכאבים כגון: התכווצויות, נפיחות, בצקות, דלקות ועוד. הסיבה להיווצרותם של ורידים ברגליים הינה בגין הלחץ הכבד אשר נתון על ורידי הרגליים במשימה לשאת את הדם למעלה בכיוון הגוף, נגד כוח הכבידה. ורידים מתחילים לבלוט כאשר חלק מהדם זורם אחורה ומצטבר מטה בעקבות פגיעה במסתמים המצויים בורידים. הדם שהצטבר מפעיל לחץ על דפנות הוריד, דבר אשר יוביל להיחלשותם והתרחבותם או הימתחותם. כתוצאה מכך, ייווצרו באזור נימים וורידים נפוחים שבולטים דרך העור, שלרוב דומים בצורתם לקורי עכביש.

'סקלרותרפיה' – השיטה להעלמת נימים וורידים ברגליים

טיפול סקלרותרפיה (הטרשה) הינו טיפול יעיל, קצר ופשוט, ללא התערבות כירורגית, המעניק פתרון אסתטי ואולטימטיבי לתופעה של נימים ואף וורידים בולטים ברגליים. ניתן לבצע טיפול סקלרותרפיה במקרים בהם קיימת תופעה של נימי דם שנראים לעין ולעתים בולטים, במידה כזו או אחרת, דרך העור. חשוב להיוועץ עם רופא מומחה בכדי לבחון את הסיבה לתופעה, שכן לעתים היא נוצרת מסיבה רפואית ויש לבצע את הטיפול הרפואי המתאים טרם ההשלמה האסתטית, באמצעות סקלרותרפיה. מאידך, רבים סובלים מהתופעה ללא כל עדות לסיבה רפואית ממשית ועל כן, סקלרותרפיה עשויה לתת מענה אולטימטיבי במקרים בהם הבעיה אסתטית בלבד.

פגישת היעוץ:

הפגישה עם רופא מומחה הינה חיונית בכדי להתאים את הטיפול לצרכי המטופל/ת. לעתים, ניתנת הפניה לבדיקת 'דופלר' לאבחון כלי הדם, שכן חשוב להבין את הסיבה לתופעה. במקרים של עדות רפואית, יומלץ לבצע טיפול סקלרותרפיה רק לאחר טיפול רפואי מתאים. בנוסף, הרופא ימליץ על היקף הטיפול הדרוש, יסביר על ההליך ותוצאותיו.

אופן הטיפול

בשיטה זו מחדירים, באמצעות מזרק זעיר, חומר מסוג 'Sclerovein 0.5%', הגורם ל'הטרשה'. כתוצאה מכך, דופן אחד של הנים/וריד נדבק לדופן השני (מתכווצים ונסגרים) ועם הזמן, הגוף סופח ומעלים אותם. הטיפול מתבצע ללא הרדמה ונמשך מספר דקות. בשל הזריקה והשפעת החומר המוזרק המטופל חש בצריבה קלה.

משך ההליך

דקות ספורות בכל טיפול. החומר נספג בגוף עד כשלושה חודשים מההזרקה.

מיספר הטיפולים

בשיטה זו נחוצים מס' טיפולים אשר נקבעים בהתאם לעובי והיקף הורידים שטופלו. בדרך כלל, נהוג לבצע את הטיפול בתדירות של פעם בחודש.

החזרה לשגרה

ניתן לחזור לשגרה ואפילו לשוב לעבודה, עוד באותו היום. אומנם, בשעות הראשונות האזור המטופל יראה אדום ונפוח ויהיה רגיש למגע. לעתים, יהיה צורך בחבישת אזורי ההזרקה, להפעלת לחץ על כלי הדם, באמצעות גרב אלסטית.. את הטיפול מומלץ לבצע בתקופה בה אין צורך בחשיפה ישירה לשמש שכן היא עלולה לגרום להופעת כתמים על העור ולהיווצרות תופעת פיגמנטציה לא רצויה.

תוצאות הטיפול להעלמת ורידים ברגליים

טיפול להעלמת ורידים ונימים בולטים ברגליים בשיטת 'סקלרותרפיה' הינו טיפול יעיל לטווח ארוך, נקודתי ופשוט יחסית. תוצאותיו משתנות ממטופל לאחר, ותלויות באזורי הטיפול, וכמו כן, בעובי והיקף הורידים שטופלו. העלמות משמעותית של הנימים הבולטים, תתרחש רק לאחר סיום סדרת הטיפולים והיעלמות תופעות הלוואי של הטיפול האחרון. חשוב להבין שייתכן כי טיפול 'סקלרותרפיה' לא יעלים נימים וורידים בולטים, לחלוטין, ואין היא מונעת את היווצרותם של ורידים מורחבים חדשים בעתיד. עם זאת, ניתן לצפות להפחתה משמעותית ומראה עור יפה ובריא.

סיכונים ותופעות לוואי

קיימים סיכונים אפשריים בטיפול 'סקלרותרפיה' להעלמת ורידים בולטים כגון פיגמנטציה של העור ופקקת שטחית (היווצרות קריש דם בווריד בשל חדירת התמיסה לוורידים).

פתיחת תפריט נגישות
×

הצהרת נגישות

 רמת נגישות האתר

האתר מונגש בעזרת תוספי נגישות ועריכת קוד האתר בהתאמה להנחיות לנגישות תכנים באינטרנט כמפורטים כאן>  WCAG 2.0  לרמה  AA.

כיצד ההנגשה באתר עובדת ?
באתר מוצב תפריט הנגשה. לחיצה על התפריט מאפשרת את פתיחת כפתורי ההנגשה. יש לבחור את הנושא המבוקש בתפריט ולהמתין לטעינת הדף.

מה נמצא בתפריט ההנגשה ?

משוב
במידה ונתקלתם בחלק ממבנה ו/או תוכן האתר, אשר מגביל את נגישותכם אליו,
אנא כתבו אלינו לכתובת דוא"ל  Accessibility@care.co.il

הבהרה
אנו עושים מאמצים ככל הניתן על מנת לאפשר גלישה נגישה בכל דפי האתר.
אנו בתהליך מתמשך ובמאמצים לשפר את נגישות האתר באופן מיטבי , ככל האפשר.
יתכן ויתגלו באתר דפים שההנגשה בהם טרם הושלמה, או שטרם נמצא הפתרון הטכנולוגי המתאים על מנת להנגיש אותם.
אנו ממשיכים במאמץ מתמיד לשפר את רמת נגישות האתר ,וזאת על מנת לאפשר שימוש באתר לכלל הגולשים, לרבות אנשים עם מוגבלויות.