הלבנת שיניים: חיוך כובש ומלא ביטחון הלבנת שיניים

הרצון הגובר של גברים ונשים, בכל הגילאים, להראות במיטבנו ולייצור רושם חיובי על הסובבים אותנו, מציבה את טיפולי הלבנת שיניים וטכניקות הציפוי לראש רשימת הטיפולים המבוקשים ביותר, בשנים האחרונות.
לא בכדי, שיניים לבנות ובריאות משפיעות על מראה הפנים והחיוך, תורם לביטחוננו העצמי ומשמשות כמדד מובהק לשמירה על היגיינת הפה ובריאות תקינה. 
רשת מרפאות Care dent מציעה מענה פרקטי ויעיל למראה שיניים זוהר וחיוך כובש. הטיפולים מבוצעים בסביבה מקצועית, על ידי צוות רפואי מיומן ומכשור מתקדם. 

מדוע השיניים שלנו מצהיבות? 

עם השנים, השיניים שלנו נצבעות בכתמים, בעקבות הידבקות לכלוך חיצוני, אשר משפיעים על הגוון הטבעי והמבריק שלהן. שכבת האמייל, המגנה על השן ומצפה אותו בלבן, נעשית דקה יותר ובכך, הצבע הצהבהב משכבת הדנטין חודר דרכה החוצה והשן נראית צהובה יותר. הסיבות העיקריות להיווצרותן של הכתמים הן צריכת מוצרי טבק ומשקאות כהים (קפה, יין, תה), גנטיקה, עששת וטיפולי שורש מרובים, היגיינת פה לקויה, שימוש מרובה בתרופות ואנטיביוטיקה.  

אודות הטיפול 

הלבנת שיניים הינה טיפול אסתטי, המבוצע על ידי רופא שיניים, ומטרתה הבהרת צבע הבסיס של השיניים (בשכבת הדנטין), מבלי לפגוע ברקמות השן והחניכיים. חשוב לטפל במוקדי עששת וסתימות דולפות, טרם ההלבנה ואף מומלץ לבצע טיפול לניקוי אבנית והסרת כתמים חיצוניים אצל השיננית.שיטות עיקריות להלבנת שיניים  
  1. הלבנת שיניים ממושכת (ביתית) – בשיטה זו חומר ההלבנה הפעיל הינו בריכוז נמוך יותר, בהשוואה להלבנה מיידית במרפאה, ותהליך ההלבנה מתבצעת באמצעות סדים מותאמים למידות שיני המטופל. משך הטיפול המשוער הינו עד שבועיים, במהלכם המטופל ממלא את הסד בחומר ההלבנה ומלביש אותו על שיניו, למשך כמה שעות (בד"כ במהלך הלילה). ההלבנה בשיטה זו ארוכה יותר ואף לא נוחה, אך מאפשרת לשלוט בגוון השיניים הרצוי ותוצאותיה נשמרות לשנים רבות יותר. 
  2. הלבנת שיניים משולבת – טיפול המשלב הלבנה במרפאה וטיפול ביתי באמצעות הסדים. שיטה זו מתאימה לביצוע הלבנה אגרסיבית לשיניים כהות ולמקרים המחייבים תשומת לב יתרה ובקרה של רופא על התהליך. 

כיצד מתבצעת הלבנת שיניים ביתית? צפו סרטון

* סרטון זה מציג את התוכן באנגלית בליווי כתוביות בעברית באופן חלקי בלבד.

כיצד לבחור את השיטה המתאימה לי?

טיפול הלבנת שיניים מתאים לכל אדם בכל גיל, אולם חשוב להבין שלא כל שיטה מתאימה לכל מטופל. הבחירה בשיטה המתאימה תיעשה לאחר בחינת מצבו הרפואי של המטופל על ידי הרופא, היסטוריית הטיפולים שבוצעו בשיניו, העדפות המטופל ושיקולים של עלויות הטיפול. 

חדש ב Care Dent: כל טיפולי השיניים ביום אחד, בהרדמה מלאה. הטיפולים מבוצעים בחדרי ניתוח ומיועדים לגברים ונשים, בכל קשת הגילאים. להרחבה אודות טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, ביום אחד – לחץ כאן. 

דברים שחשוב לדעת 

  1. לא ניתן לבצע את הטיפול במידה וידועה רגישות למרכיבי חומר ההלבנה,  נשים במהלך תקופת הריון וההנקה וילדים מתחת לגיל 16. 
  2. שיטות ההלבנה פועלות על מרכיבי השן הטבעיים בלבד ואין ביכולתן להשפיע על סתימות וכתרים לבנים. 
  3. במקרים בהם נדרש שיקום של מבנה השיניים, השלמת צורתן והחזרת צבען הלבן, יומלץ לבצע ציפוי שיניים. להרחבה אודות ציפויי שיניים (קומפוזיט, חסרינה וכתר) – לחצו כאן 

תוצאות הלבנת שיניים 

בשעות הראשונות שלאחר הטיפול, תיתכן הופעת רגישות לטמפרטורת האוכל ולמאכלים מתוקים. רגישות זו תחלוף לאחר יממה, לכל היותר. ככלל, הטיפול מצליח להסיר את הכתמים, להחזיר את הצבע הלבן לשיניים ולהקנות חיוך אסתטי וזוהר, לאורך זמן. הציפייה לצבע שיניים נוצץ וחיוך מושלם, כמו אייקוני אופנה במגזינים, אינה ריאלית שכן הטיפול לא משפיע על סידור השיניים וצורתן (במקרה כזה יומלץ לבצע ציפוי חסרינה). חשוב לזכור שתוצאות ההלבנה עשויות להחזיק מעמד לאורך שנים אך מושפעות מגורמים גנטיים, הרגלי האכילה, שמירה על היגיינת הפה וצריכת מוצרי טבק ושתייה כהה. 
לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ, השאירו פרטים או חייגו 2273* 
דילוג לתוכן