אנו חיים בעידן בו מובילי דעות קובעים את אידיאל היופי הנשי והתפיסה הרווחת הינה שחזה גדול הוא יפה יותר. אולם, מה עם חזה גדול מדי? נשים רבות עם חזה גדול חוות מבוכה וסובלות מדימוי גוף נמוך, כאבי גב, פטרת בקפלי השדיים, תחושת כבדות, הימנעות מפעילויות חברתיות ומבטים חודרניים. על כן, ניתוחי הקטנת חזה, הם בעלי חשיבות בריאותית ואסתטית.
מומחי הכירורגיה הפלסטית של Care מזמינים אותך להשיל את העול הכבד ולהתהדר בחזה זקוף ונאה, בסביבה מקצועית עם פתרונות רפואה מתקדמים. כי נוח זה שיק!

למי מתאים ניתוח הקטנת חזה?

למי לא מתאים ניתוח הקטנת חזה?

פגישת הייעוץ

הייעוץ אצל הפלסטיקאי, כולל התאמה בין הנתונים האישיים של המועמדת וציפיותיה מהניתוח לתוצאות הסבירות האפשריות. הרופא יבצע בדיקה גופנית הכוללת בין היתר התרשמות מגובה ומבנה הגוף בכלל ובית החזה בפרט, נפח ומבנה השד, איכות העור, א-סימטריה בין השדיים וצניחת רקמת השד והפטמות. הרופא יבצע מדידות הכוללות את אורך השד, מיקום הפטמות ועוד.
לאחר הבדיקה ימליץ המנתח על הטכניקה הניתוחית ועל גודל וצורת השד שתתקבלנה. כמו כן יפרט על הסיבוכים העיקריים האפשריים.

הכנה לניתוח

במקרים מסוימים ייתכן שהרופא יבקש מהמטופלת לבצע בדיקת ממוגרפיה ו/או אולטרסאונד, כדי לוודא שאין בעיה רפואית כלשהי.
יש להגיע ביום הניתוח עם חזייה ללא ברזלים ונפתחת מקדימה במידה 80C, אלא אם המנתח ביקש מידה אחרת.

הניתוח

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ונמשך כשלוש עד ארבע שעות.
לרוב תאושפז המטופלת להשגחה בלילה הראשון.
 
הקטנה חזה סרטון

 

תהליך הניתוח
המנתח יבצע חתך מעגלי מסביב לעטרות הפטמות ולרוב יקטין אותן לקוטר ממוצע של 4-5 ס"מ. לאחר מכן, יסיר המנתח את רקמת שד ושומן עודפות תוך שימור רקמת השד המזינה את הפטמות ויזיז את הפטמות עם הרקמה התומכת למקומן החדש. לאחר מכן, יעצב המנתח את רקמת השד שנותרת על מנת לקבל שדיים זקופים. לבסוף, יסיר עור עודף ויתפור את חתכי הניתוח. לעיתים יוותרו נקזים בשדיים, שהם צינורות צרים המנקזים נוזלים לתוך כלי איסוף קטן, שניתן לתלייה על הבגדים. נקזים אלה יוסרו לאחר מספר ימים בהתאם לכמות ההפרשה.
בסופו של דבר, יוותרו תמיד צלקות סביב עטרות הפטמה וצלקת אורכית מרכזית מהחלק התחתון של עטרת הפטמה ועד לקפל התת שדי. בהליכי הקטנת חזה מורכבים או כשיש הרבה עודפי עור, יהיה גם צורך בצלקות רוחביות בקפל התת שדי. לרוב, כל הצלקות ישתטחו עם הזמן ויטשטשו במידה רבה. בכל מקרה, הן ממוקמות כך שלא ניתן לראותן אפילו עם ביקיני.

החלמה

לרוב, בימים הראשונים המנותחת תהיה עייפה וחלשה מאוד. יש צורך בתמיכה משפחתית ו/או חברתית קרובה, מפני שיהיה אפילו קושי בביצוע של מטלות בית פשוטות. בכל מקרה, תומלץ חופשת מחלה של עשרה ימים לאחר הניתוח.
יהיו כאבים אשר מגיבים היטב למשככי כאב הניתנים ללא מרשם כמו אופטלגין.
השדיים ייראו נפוחים במהלך השבועות הראשונים ולעיתים אף לא סימטריים. ייתכנו סימנים של שטפי דם תת עוריים שיחלפו עד שלושה שבועות מיום הניתוח. בשיטות הקטנה מסוימות צורת השד תראה "הפוכה" מיד לאחר הניתוח (קמורה למעלה ושטוחה למטה) אך עם הזמן השד יקבל את צורתו הרצויה.
יינתן מרשם לטיפול אנטיביוטי שיכול להימשך מספר ימים, לפעמים עד הוצאת הנקזים.
יש ללבוש כל הזמן חזיית ספורט למשך כחודש וחצי לאחר הניתוח, גם בלילה. יש להורידה רק בעת המקלחת. מתחת לחזייה, יש לשים גאזות לספיגת ההפרשות מקווי התפרים ולפעמים גם למרוח משחה אנטיביוטית. במרכז הקפל התת שדי יכול להיווצר פצע שילך ויגליד במשך השבועות שלאחר הניתוח.
רצוי להמתין כחודש וחצי לפני שחוזרים לפעילות גופנית לאחר ניתוח הקטנת שדיים.
ביקורות על ידי רופא תתבצענה לאחר שבוע, חודש ושלושה חודשים מהניתוח.
יש להימנע מעישון במשך כחודש לאחר הניתוח מחשש לעיכוב תהליך ההחלמה.

 

תוצאות הניתוח

מהמראה החדש של השדיים ניתן להתרשם כבר זמן קצר לאחר הניתוח. אולם, כדי לראות את צורתם הסופית יש לחכות כשלושה חודשים.
התוצאה אליה יש לשאוף היא חזה מורם ונאה.
תמיד תהיה אסימטריה קלה לאחר הניתוח.
חשוב לזכור שנפח וצורת החזה גם לאחר הקטנה יכולים להשתנות עקב שינויי משקל או הריונות.
בדרך כלל, הצלקות הניתוחיות מטשטשות יפה לאחר מספר חודשים עד שנה, והן כמעט לא מורגשות. אצל חלק קטן מהנשים יש הצטלקות יתר הגורמת לצלקות בולטות ואדומות גם כעבור פרק זמן זה.
היות והפטמות מוזזות ממקומן בניתוח, צינורות החלב המתנקזים אליהן מתנתקים בדרגה זו או אחרת. כתוצאה, נשים רבות לא יוכלו להניק לאחר ניתוח הקטנת חזה. כמו כן, תהיה ירידה בתחושה בפטמות שלרוב תשתפר ככל שיעבור הזמן.

תופעות לוואי

סיבוכים אפשריים

כל הליך כירורגי כרוך בסיכונים המאופיינים לו, כמו גם ניתוח הקטנת חזה. עלולים להופיע סיבוכים במהלך או לאחר הניתוח וחשוב להכירם. סיבוכים במהלך ולאחר הניתוח מושפעים מגורמים מסוימים הקשורים לאופי רקמת השד, תהליך ההחלמה, תגובת רקמת השד והקפדה על הנחיות הרופא. אנו מאמינים בשיתוף ושיקוף מלא מול המטופלת ועושים כמיטב יכולתנו להפחית את הסיכונים והסיבוכים על אף שלא ניתן לחזותם מראש.
לעתים רחוקות עלולים להיגרם סיבוכים מקומיים שבאים לידי ביטוי בדימום, הצטברות נוזלים (סרומה), פתיחת תפרים, זיהום, אסימטריה של נפח השדיים או מיקום הפטמות, עור עודף מתחת לשד, צלקות בולטות, אדומות ו/או רגישות, נמק של העור שסמוך לקווי התפרים, נמק של שומן בשד שמרגיש כמו גוש ויכול לגרום לחרדה ונמק חלקי או מלא של פטמה.

לקריאה נוספת אודות הליכים כירורגיים בתחום הרפואה הפלסטית ומידע כללי לפני ניתוח – לחץ כאן

לכל שאלה, תהייה או בקשה, חייגי 2273* או השאירי פרטים, ואחד מנציגי השירות שלנו יחזור אלייך בהקדם.

דילוג לתוכן