נכון או לא נכון?
6 מיתוסים על הזרקות למילוי קמטים

חושבים על הזרקת בוטוקס או חומצה הילארונית? קרוב לוודאי ששמעתם אי אילו מיתוסים מחוללי פלאים או לחלופין מפחידים בתחום ההזרקות.
אז מה באמת נכון ומה לא? ד"ר ארינה קוגל, מנהלת רפואית בתחום האסתטיקה ב –Care עם כל התשובות

אם בעבר היה צורך לעבור ניתוח ולאחריו תהליך החלמה כדי להשיג מראה עור צעיר, היום כבר כולם יודעים שיש דרך פשוטה, מהירה ומדויקת
שעושה את העבודה – הזרקות למילוי קמטים.

ההזרקות הופכות יותר ויותר פופולריות בשנים האחרונות. ממילוי קמטים, טיפולי בוטוקס, טיפול בהזעת יתר בבית השחי ועד מזותרפיה.
בזמן שהביקוש להזרקות עולה, מתרבות השמועות בשטח לגבי התהליך.

ד"ר ארינה קוגל, הפוגשת מידי יום עשרות מטופלים לצורך טיפולי אסתטיקה, עושה עבורכם סדר:

1. יותר לנשים, פחות לגברים

"נתון שכבר מזמן כבר לא נכון", אומרת ד"ר קוגל ומדברת על נתונים של כ- 5 אחוז גברים המגיעים כיום לטיפולי הזרקות. לשם השוואה, לפני 3 שנים בלבד, מספר הגברים שהגיע לטיפולים
עמד על 1.5 אחוז ל- 2 אחוז בלבד.
"גברים, מגילאי 21 ומעלה מתעניינים מאד בטיפולים אסתטיים, ממילוי בלחיים ושקעים מתחת לעיניים ועד חוטים ובוטוקס. ניכר כי החריצים מאד מפריעים להם".

2. בגיל צעיר אין קמטים, אין סיבה להתחיל

"דווקא כשמתחילים להזריק בגיל צעיר, ההזרקות יעילות יותר משום שהעור יותר אלסטי", אומרת ד"ר קוגל. ואכן, כיום יש לא מעט צעירות בגילאי ה-20 שעוברות טיפולי אסתטיקה שונים.
"בכל גיל שתבחרו להגיע, חשוב לזכור שהזרקה בצורה הדרגתית תאפשר לכם לשמור על הבעות פנים טבעיות".

3. הזרקות מתאימות לכולם

"ישנם לא מעט אנשים שחושבים שבוטוקס יפתור עבורם את כל הבעיות באזור המצח, אבל חשוב לזכור שבוטוקס לא מוחק קמטים, אלא מרפה את השריר".
כמו כן ד"ר קוגל מוסיפה ומזכירה שישנם אנשים שמצבם הבריאותי לא מאפשר טיפולי הזרקות, למשל חולי סרטן פעיל או אנשים סובלים מבעיות קשות של קרישיות דם.

4. לבעלי יכולת כלכלית בלבד

"אם בעבר, שיחת היום הייתה מי עושה הזרקות, היום השיחה היא סביב מי לא עושה הזרקות". אומרת ד"ר קוגל ומוסיפה שכיום מגיעים מטופלים מחתך סוציו-אקונומי רחב מאד:
לדוגמא : "מנכ"לים, מורים וגם כאלו שמנקים בתים למחייתם".

5. הזרקות עושות נזק

אחד היתרונות הבולטים בהזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים, הוא שאין ממה לדאוג בכל הנוגע לתופעות לוואי בלתי הפיכות.
לכל היותר יופיעו סימני נפיחות שייעלמו תוך 24-48 שעות, סימן כחול או אדמומיות באזור ההזרקה. "אם משתמשים בחומרים המאושרים לשימוש בישראל, שנקנו מספק רשמי,
אין סיבה לדאגה, הם בטיחותיים מאד, בתנאי שעובדים בשיטה נכונה. כל חומר שמוזרק על ידי רופא מיומן ומנוסה, אינו מסוכן", אומרת ד"ר קוגל.

6. טיפול בחוטים בלבד עושה את העבודה

ד"ר קוגל מספרת על מטופלים רבים שמבקשים לעשות "רק חוטים". אך לדבריה, חוטים לבד לא עושים את כל העבודה.
"אם מישהו או מישהי מגיעים עם בקשה לטיפול בחוטים בלבד, ללא מילוי זה פשוט לא יעבוד טוב".

בנוסף ד"ר קוגל מסבירה שהיא משתמשת "רק בחומרים זמניים, על מנת להקטין סיכונים".

לסיכום, הזרקות נעשו מבוקשות מאוד בשנים האחרונות, ולא בכדי. הן מספקות מענה מצוין עבור אנשים רבים המבקשים לטפל בהופעתם של הקמטים וסימני הזדקנות שונים בדרך בטוחה, מהירה וממוקדת.

 

 

דילוג לתוכן