ייעוץ ותכנון הטיפול בשתלים דנטליים

החל מגיל יחסית צעיר, חלק לא מבוטל מהאוכלוסייה נזקק להתערבות כירורגית על מנת להמשיך ליהנות ממראה מושך של השיניים

הידרדרות מצב השיניים אצל מרבית האוכלוסייה מתחילה בגיל צעיר יותר מכפי שנראה. עישון, שתייה ואכילה של משקאות ומאכלים המכילים קפאין וסוכר, כמו גם גורמים רבים נוספים, הם הרעה החולה לכך.

אם בילדותנו זכינו מבלי להתאמץ בחיוך לבן ומקסים, הרי שהחל מגילאי ה-30 שלנו, פלוס-מינוס, חלקנו עלולים לסבול מבעיות שיניים. המצוקה באה לידי ביטוי לא רק בבעיות פנימיות בתוך הפה אלא בולטות באופן חיצוני. מדובר בשיניים עקומות או שיניים חסרות שבעטיין הפנים בכללותן נראות מבוגרות יותר או פחות נאות למראה. בעבר אנשים שסבלו מבעיות שיניים היו נאלצים להסתיר את פיהם בכף ידם כשהם מחייכים. לשמחתנו, כיום רפואת השיניים המתקדמת מציעה פתרון כירורגי למרבית הבעיות.

גם את אותן שיניים חסרות, חולות או עקומות ניתן להפוך לחיוך נפלא הפותח כל דלת. שתלים דנטליים הם פתרון כדאי, אשר במידה ומתבצע במיומנות הוא פותר את הבעיה לשנים רבות.  

אנשים רבים אומרים "אני אסדר את השיניים כשיהיה לי כסף", זו טעות קשה

כיום מי שמסתובב עם שיניים פגומות, לא אסתטיות או חסרות הוא חריג בנוף. אנשים בסביבתו האישית והמקצועית, עשויים לתהות מאחורי גבו "מה לא בסדר אתו?".

הליך השתלת שתלים דנטליים הפך לשגרתי, וגם מי שסובל מחיסרון כיס מצליח למצוא דרך לשלם על שתל דנטלי. הרי אין באמת מחיר להשגת חיוך של מיליון דולר, במקום חללים ריקים בפה. בנוסף, המראה הלא אסתטי של שן חסרה בפה הוא רק קצה הקרחון. אי טיפול או עיכובו יוצרים "כדור שלג", הגורם לבעיות חדשות, מורכבות ויקרות יותר:

האם שתלים בשיניים מתאימים לכל אחד?

אמנם שתלים בשיניים הם תהליך כירורגי המותאם למרבית האנשים, עם זאת יש לקחת בחשבון גורמים שונים. מצב בריאותו של המטופל, מיקום הבעיה, אורח חייו ונכונותו לשתף פעולה עם הכירורג.

אם אתה סובל מנשירת שיניים, או אפילו מנשירה של שן אחת, מומלץ לקבוע פגישה אצל רופא השיניים. במהלכה הרופא ככל הנראה ישלח אותך לצילום CT  כדי לקבל תמונה עדכנית של הפה. במידה והנך סובל מבעיות חניכיים קריטיות, לצורך הדוגמא, תיאלץ ראשית לעבור טיפול להבראת החניכיים.

בהמשך יציג הרופא את מגוון האופציות העומדות בפניך, תוך קביעת לוחות זמנים המוחלקים לשלבי הטיפול, בהתאם למצב הפה הספציפי. במידה ויש לך שאלות ומעוניין לקבל הבהרות – זה הזמן להתייעץ עם רופא השיניים!

ככל שתקבל הסברים רבים ומפורטים יותר, כך תוכל לדעת שאתה בידיים בטוחות. רופא מקצועי ומיומן, המרחיב בדיבור בסבלנות ובהקשבה לצרכי המטופל, הוא האדם הנכון להפקיד בידיו את שיניך. 

טיפ חשוב שכדאי לזכור בבחירת הרופא המבצע את השתלת השיניים

כירורג שיניים טוב הוא לא הרופא שיבצע את הטיפול במהירות האפשרית או במחיר הזול ביותר. רופא מהשורה הראשונה ייצמד לתוכנית טיפול מסודרת, יבדוק אותה מחדש שלב אחרי שלב. הוא יהיה ערני לממצאים חדשים העשויים להתגלות תוך כדי ההליך הכירורגי. והחשוב מכל – הוא יידע לספק פתרון יסודי ומקיף לכל בעיה, במידה ותתעורר.

דילוג לתוכן