מהו טיפול בשיטת ה– SBK ® Lasik להסרת משקפיים בלייזר? טיפול בשיטת ה- SBK ® Lasik להסרת משקפיים, הינו הליך רפואי אשר בו  משנים את קמירות הקרנית. מהלך זה גורם להעלמות המספר ולראיה חדה ללא צורך במשקפיים או עדשות מגע. טיפול זה הינו אחד משלושת האופציות הקיימות היום לטיפול הסרת המשקפיים בלייזר. סוגי הטיפולים הנוספים הם PRK  ו Zeiss.

איך ניתן לדעת מי מתאים לטיפול בשיטת SBK ® Lasik ? החלטה על סוג הטיפול שיוצע למועמד תתבצע רק לאחר בדיקת התאמה מקיפה. בתום הבדיקה ולאחר איסוף כל הנתונים יחליט הרופא המנתח לאיזה סוג טיפול הלקוח מתאים. חלק מהפרמטרים שיכולים לקבוע שיטת טיפול הם: עובי הקרנית, מבנה הקרנית, גיל המטופל, מידת המספר במשקפיו, תחומי עיסוק מיוחדים ועוד. חלק מהמועמדים יתאימו ללאסיק, חלק ל-PRK וחלק ייפסלו לניתוח הסרת משקפיים .

כיצד מתבצע טיפול בשיטת ה – SBK ® Lasik ? תחילת הטיפול כוללת הרמת חלק קטן מהקרנית (פתיחת חלון).מתחת לחלון זה יבוצע טיפול הלייזר ובסיומו תוחזר פרוסת הקרנית שהורמה למקומה (יסגר החלון). לביצוע החלק הראשון אנו משתמשים מכשיר הנקרא מיקרוקרטום (Microkeratome SBK). מכשיר זה מסוגל לפרוס פרוסת קרנית דקה ביותר בעובי של כ 0.01 ס"מ, פרוסה זאת נקראת מתלה (Flap) והיא נשארת מחוברת בחלקה לקרנית. החלק שאינו מחובר יורם ע"י המנתח ויחשוף את הקרנית העמוקה – עליה יבוצע הלייזר. בחברת Care-Vision אנו משתמשים במכשיר מסוג Allegretto Wavelight עם פרופיל שיוף Wave -front Optimized המתקדם. הלייזר ישנה את קימור הקרנית בהתאם לנתונים שיוזנו למכשיר הלייזר ובכך ייעלם המספר. טיפול הלייזר אורך שניות אחדות ותלוי בגובה המספר שצריך להוריד. טיפול ממוצע אורך כ 20 – 35 שניות. לאחר ביצוע הטיפול הלייזר, המנתח  יחזיר את הפרוסה והיא תתאחה מעצמה – ללא כל צורך בתפרים או דבק. האיחוי הראשוני יתבצע תוך מספר שעות ואיחוי קבוע בתוך מספר ימים.

מה ההבדל בין טיפול בשיטת ה- SBK ® Lasik לבין טיפול בשיטת ה- אינטראלייז ( INTRA-LASIK)? אין הבדל.חשוב להבין כי בשתי השיטות מדובר על ניתוח לאסיק (=יצירת מתלה, הרמת מתלה, ביצוע לייזר, החזרת מתלה). בשתי השיטות ההליך מבוצע בצורה זהה. בשתי השיטות בכדי להרים את המתלה ולפנות מקום לביצוע הלייזר יהיה על המנתח לבצע את הפעולה בצורה ידנית ולהרים את המתלה. בשתי השיטות בתום טיפול הלייזר צריך המנתח להחזיר את המתלה למקומו, וגם זו פעולה ידנית המבוצעת ע"י המנתח. (אנו מדגישים נקודה זו כי אחת מההצגות של טכנולוגיית האינטראלייז מדברת על כך שהטיפול מבוצע ללא מגע יד אדם)

 

דילוג לתוכן