השתלת עצם והרמת סינוסים

איבדתם שן אחת או אולי אפילו כמה שיניים?
אובדן השיניים גורם לכם לדימוי עצמי נמוך, לקשיים באכילה ובלעיסה, ואפילו בדיבור ובהגיית הברות? נבוכים לחייך או לדבר בפומבי? זה הזמן להוריד את היד מהפה ולקבל מידע חשוב ומקצועי אודות כל הסיבות לאובדן שיניים וכל הפתרונות לשוב וליהנות ממערכת שיניים מלאה ותקינה. כאן תוכלו להבין כיצד לחץ ומועקה נפשיים מביאים לפגיעה דרמטית בשיניים. מדוע חשוב לטפל במחלות ודלקות חניכיים בהקדם האפשרי. כיצד נוכל לאתר סדקים פנימיים בשן ובשורש השן, על מנת למנוע החרפת הנזק. ולבסוף, מהם הפתרונות היעילים והאופטימליים על מנת ללבוש חיוך של בריאות בחזרה על הפנים שלכם?

 

סובלים מאובדן שיניים? אל דאגה, לנו יש את הפתרון!

כל עוד השיניים שלנו תקינות ושלמות, אנחנו מתפקדים נפלא. אוכלים, לועסים, שותים, מחייכים… כאשר אנו מאבדים שן אחת או יותר בשל דלקת  או עקירה, אנחנו מרגישים נורא, פיזית ונפשית. נשתדל להסתיר את החור שנפער בשלמות החיוך, הלעיסות מהוססות, איכות החיים פוחתת והתחושה לא נעימה.

בעבר היה רק פתרון אחד בשוק רפואת השיניים – שיניים תותבות, על היתרונות והחסרונות שבהן. כיום, בזכות התפתחות הטכנולוגיה, תוכל לקבל פתרון אסתטי, בהתאמה אישית למערכת השיניים שלך – השתלת שיניים.

אובדן שיניים, לא משנה באיזה גיל ומאיזו סיבה, גורם לפגיעה כפולה ואף משולשת. מבחינה פונקציונלית, ירידה באיכות החיתוך ולעיסת המזון אשר נעשים בכל פעם בזהירות ובחשש. גם פעולת הדיבור והגיית ההברות לוקה בחסר. כל זאת לצד הפגיעה האסתטית, המביאה לדימוי עצמי נמוך עד כדי בושה והימנעות ממפגשים חברתיים. כמו כן, אובדן השן משפיע לרעה גם על השיניים הצמודות לה ועל מערכת הלסת כולה.

אובדן שיניים נגרם עקב סיבות שונות, בהן פציעה או חבלה, סטרס ומתחים נפשיים, מחלות שיניים וחניכיים, דלקות ועששת, ואפילו גורמים גנטיים. השתלות שיניים הן הפתרון היעיל ומתקדם בתחום זה.

מהם הגורמים העלולים להביא לאובדן שיניים?

אובדן שיניים עקב דלקות ומחלות חניכיים

לצערנו רוב האנשים לא שומרים על בריאות השיניים והחניכים. הם לא מצחצחים באופן נכון את שיניהם ולא דואגים להגיע לביקורים קבועים במרפאת השיניים. על כן, רובם עלולים לסבול מדלקות וממחלות בחניכים לעתים באופן כרוני. אחת הסיבות העיקריות שבעטיה חשוב מאוד להשקיע בצחצוח נכון היא האפשרות כי עלולים להישאר חיידקים על השיניים, ובעיקר במרווחים שבין החניכיים לשן (המכונים "כיסי החניכיים"). במידה והצחצוח לא יסלק את הפלאק, אותו רובד חיידקים – הם יתרבו במהירות והזיהום ילך ויגדל. כך שגם אם לא קיימים חורים בשיניים, עדיין גדול הסיכון לאבד את השיניים בשל כאמור מחלות חניכיים.

אובדן שיניים עקב פציעה או תאונה

ילדים וצעירים נמצאים בסיכון גבוה לאיבוד שיניהם כתוצאה מפציעה או נפילה. עם זאת גם מבוגרים חשופים לפגיעה בשיניים ובעקבותיה לאובדן השן בשל תאונות ספורט, תאונות דרכים ואפילו אירוע תקיפה. במידה והפגיעה הינה חיצונית, היא בולטת לעין וניתן להגיש טיפול בהקדם.

במידה וקיימים בסדקים פנימיים בשן או בשורשה, הסימנים לנזק יצוצו מאוחר יותר. הדבר ישפיע על מורכבותו של תהליך השיקום ואף על אורכו. עם זאת, בעת חבלה יש לבדוק גם את מערכת השיניים. הטראומה שעובר המקום הפגוע עלולה ליצור סדקים המאפשרים לחיידקים לחדור אל תוך השן ואל החניכיים. הפעולה הלא נראית של החיידקים תביא להחלשת החיבור בין השן ללסת, ובעקבותיה לנשירת השן או לעקירתה הבלתי נמנעת.

אובדן שיניים כתוצאה מתחושת מתח וסטרס

אורח חיים תחת תחושת לחץ קבועה פוגע בהגנה העצמית של הגוף, אבל לא רק באופן גופני. מצוקה נפשית תבוא לידי ביטוי גם בהידוק הלסתות ובחריקת שיניים באופן לא רצוני או אפילו לא מודע. פעולות אלו יגרמו לשחיקת השיניים ולפגיעה חמורה במערכת השיניים והלסת, תוך סדיקת השיניים ואף שבירתן. השתלות שיניים יכולות לספק מענה במקרים אלו.

כיצד מחלות חניכיים גורמות לאובדן שיניים?

דלקות החניכיים ונסיגתם נגרמות בשל הזנחה של היגיינת הפה, תזונה שאינה אופטימלית, הרגלי עישון ולעתים פשוט גנטיקה. בעקבות אורח החיים שאינו בריא נוצר זיהום הפוגע ברקמה המספקת תמיכה לשיניים. הזיהום הדלקתי מוביל לנסיגת חניכיים ולאובדן רקמת העצם. רעה חולה נוספת היא התנועתיות המוגברת של השן אשר מאבדת את אחיזתה בלסת. במצב זה לרופא השיניים לא נותר אלא להמליץ על הסרת השן החולה, ולשים קץ להתפשטות הזיהום לרקמה בריאה. בנוסף, השיניים עלולות להיות רופפות ולנשור ממקומן עקב מחלות חניכיים המפחיתות במסת העצם התומכת במערכת השיניים. פתרון של השתלת שיניים הוא אופטימי במקרים אלו.

ריקבון (עששת) גורם לאובדן שן אחת או יותר

מחלת חניכיים אינה האויב היחיד של מערכת השיניים שלנו. ישנה גם תופעת העששת, עקב ריבוי סוכרים בתזונה ישנה הצטברות פלאק (רובד חיידקי) על גבי השיניים וכתוצאה מכך הפרשת חומצה על ידי החיידקים לתחילת תהליך ריקבון השיניים (עששת). תופעת הריקבון והעששת פוגעות בחלק החיצוני של השן. לאחר שהעששת מפוררת את שכבת האמייל החיצוני של השן, היא חודרת פנימה ותוקפת את החלק הפנימי של השן. במקרים אלו עולה החשש שלא ניתן יהיה להציל את השן החולה, ובמקרים של עששת עמוקה אין מנוס אלא לעקור את השן בהקדם.

מדוע חשוב להשלים את השן החסרה בהקדם האפשרי?

אפילו אם מדובר רק בשן אחת, בודדת, אשר מחסורה לא בולט במיוחד גם  אז, חשוב להקדים ולהשלים אותה. מחסורה עלול לפגוע ביציבותן של השיניים השכנות. יתרה מכך, עצם הלסת, שהיוותה את העוגן של השן החסרה, עלולה להידלדל באופן בלתי מהיר ולגרור דלדול דרמטי בעצם הלסת אשר יקשה מאוד על ביצוע השתלת השיניים, כך שיידרש הליך כירורגי נוסף של בניית העצם. 

ככל שתקדימו לבצע את החלפת השן על ידי שתל כך יעלו סיכויי ההצלחה.

בדרך כלל הזמן האידאלי להשתלה הינו בין 3 ל-9 חודשים לאחר העקירה לאחר מכן יש אובדן משמעותי של עצם שמוביל לטיפולים מורכבים מאוד ויקרים מאוד שעדיף ורצוי להימנע מהם.  

מה עושים? פתרון – שיקום הפה באמצעות השתלת שיניים!

פעולה כירורגית יש לבצע אך ורק בקליניקה המתמחה בהשתלות שיניים על ידי טובי רופאי השיניים. אם הנך סובל מתסמיני אובדן שיניים, אל תתמהמה.

קבע כבר עכשיו תור ב- Care Dent והיפגש עם רופאי השיניים שלנו. השיניים שלך זקוקות לטיפול מיידי!

לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ, השאירו פרטים או חייגו 2273*

דילוג לתוכן