הסרת משקפיים בלייזר: בדיקת התאמת וייעוץ 

טיפול תיקון ראייה בלייזר עלול להישמע מפחיד בהתחלה, וזו בדיוק הסיבה שבגללה כדאי להגיע לבדיקת התאמה.  בדיקה זו הינה חיונית ביותר לקביעת התאמת המועמד להליך המבוקש ובחירת השיטה המתאימה ביותר עבורו להסרת משקפיים בלייזר.

בדיקת ההתאמה ב Care מתבצעת על ידי רופאים מומחים ועל ידי המכשור המתקדם בארץ. הבדיקה כוללת סדרת בדיקות, סריקות, דימויים וצילומים של העין ושל הקרנית, אשר יאפשרו לצוות הרפואי לקבוע את התאמת המטופל על סמך מקסימום הנתונים האפשריים. חשוב להבין – בCare לא משאירים מקום לטעויות ולא לוקחים סיכונים, כ- 30% מהמועמדים נפסלים לטיפול מסיבות שונות.

לאחר ביצוע סדרת הבדיקות (המפורטות בהמשך), יקבע הרופא את מידת התאמתך לתיקון ראייה בלייזר, יסביר על שיטת הטיפול המתאימה ביותר ויענה על כל שאלותיך.. בנוסף, תצפה בסרטון קצר שמתאר את מהלך הניתוח ומסביר אודותיו וזאת על מנת להבין טוב יותר את התהליך ולאפשר לך לקבל החלטה נכונה, בטוחה ושלמה.

הידעת? גם אם בעבר נמצאת לא מתאים/ה לניתוח, ייתכן שכיום, בזכות התפתחויות טכנולוגיות חדשות, ניתן יהיה להציע לך אחד מהטיפולים לתיקון ראייה בלייזר.

רואים לך בעיניים מהן הבדיקות המבוצעות במסגרת בדיקת ההתאמה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר? 

מדידה שנועדה לבדוק את המספרים הקיימים במשקפיים הנוכחיים שלך.
האוטו- רפרקטור מודד את האופן בו אור עובר דרך העיניים, על מנת לקבוע מרשם בסיסי. זוהי בעצם בדיקת ראייה ממוחשבת המשמשת ככלי עזר לקבוע מרשם סופי.
באמצעות מכשיר ייחודי זה, ניתן למדוד את  חוזק הקרנית, גמישותה ואת הלחץ התוך-עיני. זהו כלי מפתח בזיהוי מחלת הגלאוקומה (Glaucoma) וכלי נוסף לאבחון חוזק הקרנית עליה מבוצע הטיפול.
מכשיר חדשני ומתקדם, הנותן מידע נרחב ותמונה כללית של הקרנית )החלק החיצוני והשקוף של העין – עליו מתבצע הטיפול).המכשיר מספק נתונים מדויקים אודות מבנה הקרנית הקדמית והאחורית, עובייה, מידת השינוי שחל בה מהמרכז להיקף ונתונים רבים אחרים . 
מכשיר מתקדם נוסף, הנותן מידע מדויק אודות כל חלקי הקרנית, לרבות מבנה קדמי ואחורי,  עובי ותמונה כללית של הקרנית.
מכשיר ייחודי המאפשר לייצא נתונים ישירות אל מכשיר הלייזר. הטופולייזר נותן תמונה מדויקת של החלק הקדמי של הקרנית, ונמצא בשימוש בטיפולים מסוג  Wavefront. בנוסף, תוכנת הטופולייזר מפענחת את הקרנית לנתונים אחרים, הנותנים לרופא הבודק תמונה רחבה על מצבה של הקרנית.
בודקת את יכולת העין לראות עצמים מרחוק ומקרוב. הבדיקה כרוכה, בדרך כלל, בקריאת מספרים או עצמים בגדלים שונים ומבוצעת ע"י אופטומטריסט מוסמך מטעם משרד הבריאות. התוצאות מסייעות לקבוע שני פרמטרים :
א. חדות הראייה הלא-מתוקנת  (UCVA) – הראייה ללא עזרה של משקפיים או עדשות מגע.
ב. חדות הראייה המתוקנת  (BCVA) – המהווה את הראייה הטובה ביותר עם תיקון של משקפיים או עדשות מגע.
המספרים שנקבעים על ידי האופטומטריסט בבדיקת הראייה. נתונים אלה נבדקים מול המרשם הנוכחי במשקפיים ובדיקת אוטו-רפרקציה. 
בדיקת ראייה המתבצעת לאחר טפטוף טיפות עיניים מיוחדות, הגורמות להרחבת האישון ולשחרור שרירים האחראים על המיקוד מרחוק לקרוב. הבדיקה מתבצעת לצורכי גילוי טעויות אפשריות במרשם המשקפיים המקורי.
בדיקת גודל האישון בתנאי תאורה שונים, בעזרת טכנולוגית אינפרא-אדום. נתונים אלה משפיעים על תכנון הטיפול.
 
מכשיר הפכימטריה הוא מכשיר אולטרא-סוני, שנועד למדוד את עובי הקרנית. חשיבות עובי הקרנית היא עליונה, כאשר בודקים את מידת ההתאמה לתיקון ראייה בלייזר.
בעזרת מיקרוסקופ מיוחד ואלומת אור צרה אנו בוחנים בקפדנות ותחת הגדלה את חלקי העין השונים: קרנית, לחמית, קשתית, עדשה וחלקים פנימיים נוספים.
נועדה לבדוק איזו עין דומיננטית או חזקה יותר. זהו נתון חשוב מאוד בתכנון תיקוני ראייה בשיטת מונו-ויז'ן (MonoVision) , למועמדים מגיל  40. 
רופא העיניים מבצע הערכה של בריאות החלקים הפנימיים של העין, עד לחלק האחורי ביותר שלה, הנקרא: רשתית.

להרחבה בנושאי ראייה ותיקוני ראייה בלייזר, ניתן לעיין באסופת המאמרים מאת רופאי חטיבה העיניים של Care laser – לחץ כאן

לקביעת בדיקת התאמה, חייגו 2273* או השאירו פרטים, ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן