ניתוח הגדלת חזה: כל מה שרציתן לדעת ולא העזתן לשאול

הגדלת חזה לבעלות חזה קטן. מראה של חזה שטוח, נפול או קטן גורם, לא פעם, למבוכה ולפגיעה בדימוי הגוף של כל אישה. ונשים רבות אינן מרוצות מהחזה בו חנן אותן הטבע או השנים. לתחושת הנשיות אין גיל, וניתוח הגדלת חזה הינו הפתרון לנשיות שופעת. במיוחד כשמדובר בהליך פשוט יחסית וסיכויי ההצלחה גבוהים מאוד.

ניתוח הגדלת חזה

הוא ניתוח שכיח מאוד ופופולרי בקרב נשים בכל הגילאים. היות והוא מציע מגוון רחב של פתרונות. הגדלת חזה לבעלות חזה קטן, נפח חזה ירוד בעקבות הריון והנקות, ירידה במשקל ונשים מבוגרות אשר מתמודדות עם שינויים פיזיים והורמונליים. 

מומחי הכירורגיה הפלסטית של Care מזמינים אותך להגשים משאלה כמוסה ולהתהדר בחזה שתמיד חלמת עליו, בסביבה מקצועית עם פתרונות רפואה מתקדמים. כי לאושר שלך יש פרונט!    

מי מתאימה לניתוח הגדלת חזה?

 • נשים עם שדיים קטנים. 

 • נשים שרוצות להגדיל את שדיהן (גם אם השד לא קטן).

 • נשים שאיבדו נפח בשדיים לאחר הריונות, לידות והנקה או כתוצאה מירידה משמעותית במשקל.

 • נשים עם חוסר סימטריה בשדיים.

מי לא מתאימה לניתוח הגדלת חזה?

 • נשים בעלות ציפיות לא ראליות לגבי סוג התוצאה שמעוניינות לקבל. 
 • נשים עם חזה צנוח. נשים אלו נדרשות לניתוח הרמה והגדלה שהוא ניתוח מורכב יותר.

פגישת הייעוץ

לפגישת הייעוץ הראשונה עליך להגיע עם חזיית ספורט או גוזיה – על מנת שנוכל לבצע מדידות של גודל השד הצפוי. 
הייעוץ אצל הפלסטיקאי, כולל התאמה בין הנתונים האישיים של המועמדת וציפיותיה מהניתוח לתוצאות הסבירות האפשריות. הרופא יבצע בדיקה גופנית הכוללת בין היתר התרשמות מגובה וצורת הגוף בכלל ובית החזה בפרט. נפח ומבנה השד, איכות העור, א-סימטריה בין השדיים וצניחת רקמת השד והפטמות. הרופא יבצע מדידות הכוללות את רוחב השד, רוחב בית החזה,  מרחקים בין הפטמות ועוד.

 ישנן מספר אופציות בבחירת השתלים ומיקומם:

 1. נפח השתל– גודל השד המתוכנן ייקבע בעזרת שתלים בנפחים שונים המוכנסים לחזייה. יש להיזהר מהגדלה מוגזמת. לאישה רזה ונמוכה לא מתאים חזה גדול מידי, ושתל גדול מאוד, אצל אישה בעלת מבנה צר, יכול לעלות את הסיכון לסיבוכים כמו דחייה של השתל. לבסוף, ייבחר השתל המתאים ביותר בהתאם להנחיות המקצועיות של הרופא ורצונה של המטופלת
 2. סוג השתל– כיום כל סוגי השתלים בארץ מלאים בסיליקון צמיג. מעטפת השתל יכולה להיות עשויה ממספר חומרים, אך גם כאן רוב מעטפות השתלים עשויות מסיליקון, והן יכולות להיות חלקות או מחוספסות. 
  יש לציין שמדובר בסיליקון באיכות רפואית הגבוהה.

רופאי מרפאות Care עובדים עם חברות השתלים המובילות בשוק הנותנות אחריות על השתל לכל החיים אשר עומדות בסטנדרטים המחמירים של ארגון התרופות והמזון האמריקאי (FDA).      

 

כל חברה מייצרת מספר שתלים השונים זה מזה במספר תכונות:

 • נפח (נמדד בסמ"ק)
 • צורה – עגול או אנטומי (דמוי טיפה)
 • פרופיל – מידת ההזדקרות של השתל (גבוה, בינוני או נמוך) 
 • דרגת רכות – בהתאם לרמת הצמיגות של הסיליקון בתוך השתל.

3. מיקום השתל–  את שתל ניתן להחדיר מעל שריר בית החזה או מאחוריו, באופן מלא או חלקי.  

הרופא ימליץ ויסביר על השתלים המתאימים ביותר למטופלת. ככל שנפח השתל יהיה קטן יותר והפרופיל נמוך יותר, כך ייראה השד המוגדל טבעי יותר. ולהיפך, שתל גדול בעל פרופיל גבוה יעניק מלאות קבועה בחלקו העליון של השד (בדומה לחזיית פוש-אפ), שפעמים רבות נתפסת כמלאכותית. בכול אופן, הבחירה בשתל הנכון עבורך תעשה באופן משותף.
במקרים מסוימים ייתכן שהרופא יבקש מהמטופלת לבצע בדיקת ממוגרפיה ו/או אולטרסאונד, כדי לוודא שאין בעיה רפואית כלשהי. 

הניתוח 

הגדלת חזה

הגדלת חזה

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ונמשך כשעה עד שעה וחצי. 
יש להגיע ביום הניתוח עם חזיית ספורט במידה של החזה העתידי.

תהליך הניתוח

לרוב, השתל מוכנס דרך  חתך באזור הקפל התחתון של השד אך לעיתים החתך יהיה סביב עטרת הפטמה.
המנתח יוצר כיס עבור השתל מתחת לרקמת השד ו/או מתחת לשריר החזה הגדול. אל הכיס מוחדר השתל שנקבע עם המטופלת.
במקרים מסוימים מבוצעות מדידות עם שתלי מדידה בנפחים שונים על מנת להתאים את נפח השתל המדויק למבנה גופה של המנותחת. 
המנתח תופר את הכיס וחובש את החזה בחבישה לוחצת או בתחבושות שמעליהן חזיית ספורט.

החלמה וחזרה לשגרה 

בימים הראשונים תופיע תחושה של מתיחה בעור ויהיו כאבים אשר מגיבים היטב למשככי כאב, הניתנים ללא מרשם כמו אופטלגין.
השדיים ייראו נפוחים במהלך השבועות הראשונים ולעתים אף לא סימטריים. יתכנו סימנים של שטפי דם תת עוריים שיחלפו עד שלושה
שבועות מיום הניתוח. יש צורך בטיפול אנטיביוטי של בין שלושה ימים עד שבוע לאחר הניתוח.
ההחלמה קצרה למדי ובתוך ימים ספורים עד שבוע ניתן לחזור לשגרה. בכל מקרה, תומלץ חופשת מחלה של שבוע לאחר הניתוח.
רצוי להמתין כחודש, לאחר ניתוח הגדלת שדיים, לפני שחוזרים לפעילות גופנית מאומצת.
יש ללבוש חזית ספורט למשך כחודש וחצי לאחר הניתוח.
תוזמני לביקורות על ידי רופא לאחר שבוע, חודש ושלושה חודשים מהניתוח.

תוצאות הניתוח-למה לצפות באופן סביר

ניתן להתרשם מהמראה החדש של השדיים, כבר זמן קצר לאחר הניתוח. אולם, כדי לראות את צורתם הסופית יש לחכות כשלושה חודשים. התוצאה אליה יש לשאוף היא חזה מוצק ונאה.
תמיד תהיה אסימטריה קלה שבדרך כלל דומה לאסימטריה הטבעית שהייתה לפני הניתוח. חשוב לזכור שהחזה גם לאחר הגדלה יכול להשתנות עקב שינויי משקל או הריונות.
בדרך כלל הצלקות הניתוחיות מוסתרות היטב בקפל התת שדי והן כמעט לא מורגשות. אצל חלק קטן מהנשים יש הצטלקות יתר הגורמת לצלקות בולטות.

אצל כל אישה נוצרת מעטפת צלקתית סביב השתל, לרוב צלקת זו אינה מורגשת ואינה נראית מבחוץ והשתל ירגיש רך וטבעי. עם זאת, אצל חלק קטן מהנשים גם המעטפת שסביב השתל הופכת תוך חודשים עד שנים לנוקשה, מכווצת ולעיתים כואבת, מצב זה נקרא "התכווצות קופסית" (capsular contracture) והוא תגובת יתר הנגרמת, לרוב, בגלל תכונות פיזיולוגיות של גוף המטופלת. לעיתים יידרש תיקון בחדר ניתוח בהרדמה כללית שבמהלכו יוחלף השתל ותוסר המעטפת. במידה ושוב תיווצר התכווצות קופסית גם בפעם השנייה ההמלצה שלנו תהיה להוציא את השתלים.

סיבוכים

כל הליך כירורגי כרוך בסיכונים המאופיינים לו, כמו גם ניתוח הגדלת חזה. עלולים להופיע סיבוכים במהלך או לאחר הניתוח וחשוב להכירם. סיבוכים במהלך ולאחר הניתוח מושפעים מגורמים מסוימים הקשורים לאופי רקמת השד, תהליך ההחלמה, תגובת רקמת השד והקפדה על הנחיות הרופא. אנו מאמינים בשיתוף ושיקוף מלא מול המטופלת ועושים כמיטב יכולתנו להפחית את הסיכונים והסיבוכים על אף שלא ניתן לחזותם מראש.

לעתים רחוקות עלולים להיגרם סיבוכים מקומיים שבאים לידי ביטוי בזיהום, דימום, סרומה, פתיחת התפרים וחשיפה של השתל, א-סימטריה, קפלים בשתל שנראים דרך העור, פגיעה בתחושה בפטמות ו/או פטמות זקורות (לרוב זמני). מכיוון שבניתוחים מסוג זה מחדירים גוף זר (השתל), תתכן דחייה של השתל או זיהום שיצריך הוצאת השתלים מהגוף. 

סיבוכים נדירים שעלולים להופיע לעתים רחוקות באים לידי ביטוי בהיווצרות חור במעטפת הריאה (שלרוב ייסגר מעצמו אך יצריך השגחה תחת אשפוז), תנועה של השתל ממקומו בתוך השד שעלולה לגרום בליטה בשד (יש לבצע תיקון ולמקם את השתל מחדש), קרע של השתל שיצריך את החלפתו, התכווצות משמעותית של הקופסית שסביב השתל, שתצריך ניתוח, התרחבות נראית לעין של וריד בחלק התחתון של השד, כאבים כרוניים בשדיים והתחברות של השתלים בקו האמצע (synmastia). 
על פי הנתונים, כ- 12% מהנשים יזדקקו לניתוח נוסף תוך חמש שנים מהניתוח הראשון.

חשוב לדעת!

החלפת השתל

רופאי מרפאות Care  משתמשים בשתלים עם אחריות לכל החיים. אם נוצר קרע בשתל, המטופלת תקבל מהחברה היצרנית שתל חדש ללא עלות. האחריות לא מכסה את עלות חדר הניתוח והמנתח.
מרבית הרופאים מסכימים שכדאי להחליף את השתלים, גם אם לא נמצא בהם שום פגם, לפחות פעם אחת במהלך החיים. לאור זאת, יש לצפות להחלפת השתלים תוך 15-20 שנה מהניתוח.

ממוגרפיה לאחר ניתוח השתלה

נשים עם שתלים הנדרשות לעבור בדיקת ממוגרפיה עקב גילן או כל סיבה אחרת, צריכות ליידע את הטכנאי על כך שיש להן שתלים, כדי שיבצע את הבדיקה בשיטה מותאמת. 

הנקה לאחר השתלה

לרוב אין כל בעיה להניק לאחר הניתוח.

 • שתלים אינם מגבירים סיכון ללקות במחלה.
 • אין שום הוכחה ששתלים בשד גורמים למחלה כלשהי בשכיחות מוגברת.
     טענות לגבי שכיחות מוגברת למחלה אוטו אימונית נחקרו ונמצאו שגויות.

לקריאה נוספת אודות הליכים כירורגיים בתחום הרפואה הפלסטית ומידע כללי לפני ניתוח – לחץ כאן  

לכל שאלה, תהייה או בקשה, חייגי  2273* או השאירי פרטים, ואחד מנציגי השירות שלנו יחזור אלייך בהקדם.

דילוג לתוכן