הגדלת חזה

הגדלת חזה

הידעתן ששתלי חזה שיוצרו במטרה להגדיל שדיים של נשים היו בשימוש כבר במאה ה-19? ההיסטוריה של הניתוח להגדלת חזה ארוכה ומרתקת, כשלפי הידוע לנו כיום, בהשתלה הראשונה שבוצעה בגרמניה, נעשה שימוש בשומן מאזור הישבן של המנותחת. כיום מדובר באחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר ונראה שמשנה לשנה הניתוח רק הופך ליותר ויותר שכיח.

ובכל זאת, למרות הפופולאריות האדירה שלו, עדיין עבור רבות באוכלוסיית המועמדות לניתוח, רב הנסתר על הגלוי בו. למרבה הצער, נשים לא מעטות מתביישות לשאול את השאלות החשובות ביותר. לכן ריכזנו עבורכן את השאלות השכיחות ביותר לכל מי ששוקלת לעבור ניתוח הגדלת חזה ומחפשת תשובות לשאלות הבוערות, בתקווה שנוכל לסייע לכן להשלים את הידע החסר.  

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח הגדלת חזה?

באופן עקרוני רובן המוחלט של המנותחות עוברות את הניתוח החל מגיל 18 ואילך. ישנה אמנם אפשרות לעבור את הניתוח גם לפני גיל 18 ואפילו החל מגיל 16, אך בדרך כלל הניתוח מבוצע בנערות רק במקרים חריגים המצדיקים התערבות כירורגית. הכוונה היא למשל למקרים שבהם החזה שטוח במיוחד וגורם לרגשי נחיתות ופגיעה בדימוי ובביטחון העצמי, למקרים שבהם ישנה א-סימטריה קיצונית ועוד.

בהקשר זה נציין כי בניגוד לדעה הרווחת, לא רק נשים צעירות בוחרות לעבור כיום ניתוח להגדלת חזה. למעשה בשנים האחרונות יותר ויותר נשים בעשור החמישי והשישי לחייהן בוחרות לעבור את הניתוח, כדי לשמור על המראה הצעיר והחיוני ולשפר את ההרגשה הכללית.

למי מיועד הניתוח?

ניתוח הגדלת חזה מיועד עבור כל אישה שלא מרוצה מגודל השדיים שלה או מצורתם. נשים רבות סובלות מדימוי גוף שלילי ומחוסר ביטחון עצמי בשל גודל או צורת החזה שלהן וכיום פשוט מאי פעם לחולל שינוי של ממש במצב עגום זה. חשוב לציין כי לא תמיד הפונות לניתוח הגדלת חזה הן נשים בעלות חזה קטן, שכן לא אחת מדובר למשל בנשים בעלות חזה א-סימטרי. במקרים אלה נהוג להקטין את אחד השדיים ליצירת סימטריה או לחילופין להגדיל את השד בעל הנפח הצנוע יותר.

כמו כן במקרים מסוימים מדובר בנשים בעלות שדיים בנפח בינוני, המעוניינות לעבור הגדלת חזה כדי להרגיש אטרקטיביות יותר ובנוסף ישנן נשים הסובלות מחזה נפול על רקע לידות והנקה, הבוחרות לעבור את הניתוח כדי להשיב עטרה ליושנה (תרתי משמע).

מה כוללת הבדיקה המבוצעת לפני ניתוח הגדלת חזה?

כל המועמדות לניתוח הגדלת חזה מתבקשות לעבור בדיקות דם (בדיקה ביוכימית בסיסית, ספירת דם ותפקודי קרישה) ואק"ג לפני הניתוח. כשמדובר במנותחת מעל גיל 30, יהיה עליה לעבור גם בדיקת אולטרסאונד של השדיים, מועמדות מעל גיל 40 יתבקשו לעבור בדיקת ממוגרפיה ואם המועמדת מעל גיל 50 ומעשנת כבדה או מעל גיל 60, יהיה עליה בנוסף לעבור צילום חזה.

כמו כן לפני הניתוח תתקיים פגישת ייעוץ אחת לפחות שבמהלכה המנתח יאזין לציפיות של המועמדת מהניתוח, יתשאל אותה על ההיסטוריה הרפואית שלה ויסביר לה בהרחבה על האפשרויות הפתוחות בפניה, על כל הסיבוכים הפוטנציאליים ושכיחותם, על מהלך הניתוח, משך ההחלמה ועוד. הפגישה הראשונה היא בין המרכיבים החשובים ביותר להצלחת התהליך כולו, שכן בסופה המנתח ממליץ למטופלת על השתלים הרלוונטיים ביותר עבורה.   

כיצד מתבצע ההליך הניתוחי?

ניתוח הגדלת חזה מבוצע תחת הרדמה כללית. בתחילת ההליך מבצע הרופא חתך באורך של כ-3 ס"מ באזור הכפל התת שדי ויוצר מעין כיס שאליו יחדיר את השתל. לאחר ביצוע החתך, יוחדר השתל למקום המיועד עבורו והחתך יעבור תפירה. לאחר מכן אזור הניתוח יעבור חבישה והמנותחת תעבור לחדר ההתאוששות. חשוב לציין שמיקום הצלקת מוסתר ועם הזמן כמעט ולא יראה לעין.

הגדלת חזה 

אילו סוגי שתלים קיימים כיום?

להלן סוגי השתלים המרכזיים הנמצאים כיום בשימוש:

כיצד באים היתרונות של הניתוח לידי ביטוי?

השיפור במראה החזה ובמראה הכללי, הינו בעל השפעה מרחיקת לכת הן על הדימוי העצמי והן על הביטחון העצמי של המנותחת. כפועל יוצא מכך, במקרים רבים המנותחת מרגישה אטרקטיבית יותר וחיונית יותר וכל זה בא לידי ביטוי באופן שבו החברה מתייחסת אליה. נשים רבות חלמו מאז ומעולם להרגיש בנוח עם הגוף שלהן, להיראות מצוין בבגד ים או פשוט לסובב ראשים ברחוב. זוהי הסיבה בגינה מבחינת מנותחות רבות, הניתוח היה עבורן בגדר הגשמת חלום.

במשך כמה שנים ניתן ליהנות מתוצאות הניתוח?

למרבה הצער, לא ניתן לחזות מראש במשך כמה זמן אפשר יהיה ליהנות מתוצאות הניתוח. זאת כיוון שמשך הזמן משתנה בהתאם לנפח השד לפני הניתוח, גיל המטופלת, אורח החיים שלה, סוג השתל שנעשה בו שימוש, איכות רקמת השד ואיכות רקמת העור ועוד. במקרים לא מעטים יש לעבור בשלב מסוים ניתוח הרמת חזה, בעקבות הישמטות של הפטמות, צניחת החזה או הקטנת הנפח שלו. שלב זה יכול להגיע בטווח של בין שנתיים ל-15 שנים לאחר הניתוח הראשון.  

לקבלת פרטים נוספים על ניתוח הגדלת חזה, ניתן ליצור קשר עם המומחים של רשת המרפאות Care, בטלפון מספר 2273*.

 

 

דילוג לתוכן