הסרת שיער בלייזר לגברים

הסרת שיער בלייזר לגברים

 

אחד הדיונים החמים ביותר בעשור האחרון מתרכז בהבדלי המעמד בין נשים וגברים. על התפיסה החברתית הרווחת על אידיאל היופי הנשי והדרישה להשקעת מאמץ במראה החיצוני שלהן לאורך השנים.

מודעות הגברים להסרת שיער בלייזר

מבלי שניכנס לדיונים פמינסטים, ניתן לציין כי כיום גברים, באופן זהה לנשים, פיתחו מודעות לאסתטיקה וטיפוח המראה החיצוני. במיוחד לאור העובדה שכולנו רוצים להיראות נאים ואטרקטיביים.
מדובר ברצון טבעי וסממן אנושי מובהק להרגיש נוח עם עצמנו ולמצוא חן בעיני האחר. 

  

כמה עובדות על הסרת שיער בקרב גברים בישראל 

(הנתונים מבוססים על תוצאות סקר שערך מכון 'גיאוקרטוגרפיה' עבור רשת מרפאות Care laser) 

  • 45% מכלל האנשים שמבצעים טיפולי הסרת שיער בלייזר – הנם גברים. 
  • אזורי הגוף המבוקשים ביותר: בטן וחזה, גב וכתפיים, צוואר, ישבן, עצמות לחיים ואוזניים. 
  • אזורים אחרים בהם נהוג לבצע דילול: רגליים, מפשעות (ערווה) וידיים.
  • צמיחת השיער בקרב גברים שונה מזו אצל נשים וקיימות דרגות שונות של שעירות (קלה, בינונית ומוגברת). חלק מהגברים מבצעים הסרת שיער מלאה מאזורים מסוימים, ובאחרים הסרה חלקית או דילול.  
  • 63% מהנשים בישראל לא אוהבות גברים שעירים בגב או בחזה ובבטן. ככל שמדובר בנשים צעירות יותר, הבחירה הינה בגבר מטופח ללא שערות בחלק העליון של הגוף. אולם, רוב הנשים נרתעות מגברים שמסירים שיער מהרגליים.
  • נשים וגברים רבים, מצהירים שטיפוח אזור המפשעות ושערות הערווה הינו הכרחי ורצוי ומעניק מראה אטרקטיבי יותר.  

הסיבות הנפוצות להסרת שיער בקרב גברים 

במהלך העשור האחרון, גברים רבים פיתחו מודעות אסתטית ומבינים את החשיבות והצורך בטיפוח המראה החיצוני. כוכבי קולנוע ושחקני כדורגל שהפכו להיות סמלים לגבריות חלקה, מטופחת ואטרקטיבית, פתחו צוהר לעולם חדש של טיפוח ויופי בפני הגברים. אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בקרב גברים הינו הסרת שיער בלייזר והמניעים לכך רבים: 
 
נוחות– גילוח מצריך מאמץ וזמן ממושכים, טיפולי שעווה מכאיבים (מאוד!) ושניהם בעיקר גורמים לגירוי, פריחה מגרדת ופצעים. גברים רבים מחליטים להסיר שיער בלייזר מאזור הצוואר, עצמות הלחיים, העורף והמפשעות, בכדי לחסוך לעצמם את תופעות הלוואי והמאמץ המיותר. 
 
מודעות אסתטית– שעירות יתר או מראה לא מטופח של גבר אינם מושא למשיכה מינית כלל. יותר ויותר גברים מבינים את חשיבות הטיפוח העצמי אך לא מעוניינים בהכרח בהתעסקות תמידית ומייגעת כפי שנהגו בעבר, ובצדק! למה לסבול משערות מבצבצות ולחשוב פעמיים לפני שמורידים את החולצה בים? הסרת שיער בלייזר משיג הפחתת משמעותית של השיער, בטיפול קצר, ממוקד ובעלויות נוחות.   
 
בקשה של בן/בת הזוג – אהבה לא בהכרח מתבססת על מראה חיצוני אבל מראה גוף מטופח ועור נעים למגע, בהחלט תורמים לשיפור ההערכה העצמית שלך וההנאה של הפרטנר ברגעים אינטימיים. 
 

שאלות נפוצות על טיפול הסרת שיער בלייזר לגברים 

האם נדרשת הכנה מיוחדת לקראת הטיפול?
כן, חשוב לגלח את השיער מהאזור המטופל, ביום הטיפול, וזאת מכיוון שלא ניתן לבצע טיפול לייזר ללא גילוח מקדים, שכן שערות שוררות עלולות לגרום לכוויה על העור.

כיצד מתבצע הטיפול?
הטיפול מתבצע על עור מגולח ונקי באזור המטופל עליו מחליקים את ידית מכשיר הלייזר על פני שטח האזור בהדרגה. קרני הלייזר פוגעות בזקיקי השיער הפעילים ומחלישות אותם לאורך הטיפולים. ככל שהפיגמנט המצוי בשערה כהה יותר, כך הטיפול יהיה מוצלח יותר ולכן, המועמדים האידיאליים לטיפול הסרת שיער בלייזר הינם גברים בעלי גוון שיער כהה.   

כמה זמן נמשך הטיפול?
משך הטיפול נע בין 20 ד' עד שעה, לכל היותר, וזאת בהתאם לאזור הטיפול. הסרת שיער באזור הצוואר, פנים, מפשעה וישבן אורכים בין 10- 30 דקות, ולעומתם – אזורי הגב, בטן, חזה ורגליים מצריכים טיפול ארוך יותר. כך או כך, משך הטיפולים משתנה בהתאם למכשיר הלייזר והאזור המטופל. כמובן, ככל שמטפלים ביותר אזורי גוף, זמן הטיפול מתארך.   

האם הטיפול מאפשר לי לחזור לשגרת היומיום באופן מיידי?
בוודאי, ניתן לחזור לשגרה ולעבודה מייד לאחר סיום הטיפול. הטיפול מלווה בתופעות לוואי מינימאליות שבאות לידי ביטוי בתחושת גירוי ואדמומיות באזור המטופל אשר חולפות לאחר זמן קצר.

מי מבצע את הטיפול?
טיפולי הסרת שיער בלייזר מבוצעים על ידי צוות טכנאיות מקצועי שהוכשר לכך, בפיקוח מכון התקנים ובהתאם להוראות משרד הבריאות.
לכל מקרה, קיים פיקוח ומענה רפואי על ידי המנהלים הרפואיים במרפאות האסתטיקה של Care. אין להתפתות ממכונים המציעים טיפולי הסרת שיער בלייזר על  ידי "רופאים" שכן, לרוב מדובר ברופאים ללא רישיון או אישור לעסוק ברפואה בישראל. רופא שמבצע טיפולי הסרת שיער אומר דרשני! 

האם קיימות תופעות לוואי בעקבות הטיפול? 
הטיפול כרוך באי נוחות, בעיקר בקרב גברים מכיוון ששיער הגוף עבה ונוקשה יותר בהשוואה לנשים. אך אל דאגה, הכאב יפחת לאחר הטיפולים הראשונים וזאת מכיוון שהשערות נחלשות כתוצאה מהטיפול. כך או כך, ניתן להיעזר במשחה מאלחשת שמקלה על הכאב.     

האם הסרת שיער בלייזר כרוך בסיכון? 
המיתוס על הפוטנציאל המסרטן של לייזר מופרך לחלוטין ואין כל סכנה בריאותית בטיפולים. מכשירי הלייזר שברשותנו הינם באישור משרד הבריאות וה- FDA האמריקאי והטיפולים מבוצעים בפיקוח מכון התקנים. קיימת  אפשרות  להתרחשות כוויות במהלך הטיפול אך שכיחותם קטנה. לרוב, מדובר בכוויה שטחית אשר חולפת מעצמה וניתנת לטיפול על ידי משחות מרגיעות.   

האם מכשירי הלייזר זהים בכל המכונים? 
קיים מגוון רחב של מכשירי לייזר בשוק, חלקם מאופיינים בטכנולוגיה חדשנית ויעילה וחלקם ישנים יותר. זכור- 'טעמה המר של איכות ירודה נשאר זמן רב אחרי שפג טעמו המתוק של המחיר הנמוך'. רשת מרפאות Care laser מקפידה על מתן טיפול איכותי ומתקדם על ידי מכשירי לייזר מהדגמים המובילים בעולם, באיכותם ובתוצאותיהם. להרחבה על מגוון מכשירי הסרת שיער בלייזר

תוצאות טיפול הסרת שיער בלייזר לגברים? 
לא ניתן לומר שטיפולי לייזר מבטיחים הסרת שיער לצמיתות– זאת כי לא ניתן להבטיח את מה שלא ניתן לדעת בוודאות! אבל בוודאות ניתן לומר ש: 

  • טכנולוגיות לייזר מתקדמות מאפשרות ביצוע טיפול איכותי ויעיל לטווח ארוך. 
  • ניתן לצפות לדילול והפחתה משמעותית ביותר של השיער באזור המטופל לאחר סדרת הטיפולים המומלצת ובהתאם למכלול הגורמים המעורבים כגון: גוון השיער והעור, גיל המטופל, המטען הגנטי, האיזון ההורמונאלי, סף כאב ועוד. 
שעירות יתר בקרב גברים אינה גזרה מהשמיים – למאמרים נוספים על הסרת שיער לגברים

לכל שאלה, תהייה או בקשה, חייג  2273* או השאר פרטים, ואחד מנציגי השירות שלנו יחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן