הסרת שיער בלייזר בעונת הקיץ – ניפוץ מיתוסים
14 (Copy)

עד לאחרונה היה מקובל לחשוב שעונת הסרת השיער בלייזר מתרחשת בחורף, וכאשר פורץ הקיץ נותרים מכוני הסרת שיער ריקים מאדם, אך בשנים האחרונות נדמה כי המיתוס הזה עומד בסימן שאלה גדול – דווקא בעונת הקיץ מצאו את עצמם מכוני הסרת השיער מתמודדים עם תורים ארוכים, ולקוחות רבים לא הצליחו להזמין טיפולים אלא רק לאחר מספר שבועות.

סיבה מרכזית אחת לכך שהורדת שערות בלייזר כבר איננה מתבצעת רק בחורף, היא המודעת ההולכת וגדלה של הציבור הישראלי לסכנות הכרוכות בחשיפה ממושכת לשמש. מודעות זו הובילה לירידה ניכרת בכמות המשתזפים על החופים בשעות היום החמות ביותר. אחת התוצאות הישירות של עליית המודעות לסכנות שטמונות בחשיפה מוגזמת לשמש, היא עלייה דרסטית בהיקף עבודתם של מכוני הסרת שיער בלייזר דווקא בתקופת הקיץ.

הסיבה להמלצה שלא להסיר שיער מעור שזוף נעוצה בכך שהעור של אדם שזוף מכיל עודף מלנין המצטבר בסמוך לשכבה החיצונית של העור. כך נוצר למעשה המראה השזוף, אלא שקרני הלייזר לא מבחינות בין פיגמנט של שערה לפיגמנט העור. כתוצאה מכך עלול עור שזוף לקלוט יותר מדי חום עד כדי יצירת כוויה. חשוב להבהיר שגם מכשירי הורדת שערות שכוללים מערכת קירור אינם יעילים במקרים כאלה, אך התוצאות בשטח מוכיחות כי האזהרות  הרבות מפני שיזוף עושות את פעולתן. המודעות עלתה, אנשים נחשפים פחות לשמש וכל זאת ביחד מאפשרים לעבור הסרת שיער בלייזר גם בעונת הקיץ.

סיבה נוספת היא הפופולאריות ההולכת וגדלה של המראה הגברי החלק, שמזמן הפך לנחלת הכלל.. רבים מהישראלים משתדלים יותר מתמיד לטפח את האזורים החשופים, שעד לא מזמן נותרו בשעירותם, כמו כתפיים וחזה, ואף רגליים וידיים.

 הגבר הישראלי המטופח

המראה הגברי החלק, שעד לפני פחות מעשור לא היה מקובל על רב הציבור, הפך בשנים האחרונות לנחלת הכלל, בין השאר בעידוד תכניות טלוויזיה, סרטים, ריאליטי ופרסומות, בהן קשה למצוא דמויות גבריות שאינן חלקות למשעי.

רבים מהישראלים משתדלים יותר מתמיד לטפח אזורים חשופים לקראת הקיץ, ולהרגיש נוח לחשוף אותם בבריכה, בים או בבר. יתרה מכך, יותר ויותר גברים סטרייטים מתחילים להסיר שיער מאזורים שעד היום נדרשו רק על ידי נשים והקהילה הלהט "בית, כמו רגליים וידיים, קו גילוח, ומפשעות.

איך זה בדיוק עובד?

פעולתם של מבחר מכשירי הסרת השיער בלייזר מבוססת על קליטת חום בשערה ובלבד שצבעה יהיה שחור או חום. מי שאחראי על צבעה של השערה הוא פיגמנט בשם מלנין. פיגמנט זה מצוי בתוך שכבות העור, ואצל אדם בעל עור כהה יש שפע של מלנין, בעוד שאצל אדם עם עור בהיר יש מעט מאוד תאי מלנין.
בתחילת דרכם של מכשירי הסרת השיער בלייזר, עדיין לא היו מכשירים שמסוגלים להסיר שיער גם בקרב בעלי עור כהה. הסיבה לכך הייתה החשש כי העור הכהה יקלוט יותר מדי חום מהמכשיר וכתוצאה מכך תיגרם כוויה. מאז שוכללו המכשירים וכיום ישנם מכשירים להסרת שיער בלייזר, הכוללים בתוכם מנגנון קירור המאפשרת גם לבעלי עור כהה ליהנות מתוצאות מוצלחות.

הסוף להסרת כל שיערה בנפרד

בעקבות הגידול החד בביקוש לטיפול הסרת שיער בלייזר לרגל הקיץ, השקיעה רשת Care laser סכומים נכבדים הן בהרחבת הסניפים שלה, והן ברכישת מכשירים איכותיים של הסרת שיער במגוון טכנולוגיות חדישות ומתקדמות.

לסיכום, אפשר לומר בבטחה ששיפורים טכנולוגיים שנעשו בתחום מכשירי הלייזר, יחד עם המודעות החדשה של הציבור הישראלי לחשיפה מתונה לשמש, הופכים את עונת הקיץ (בניגוד לדעה הקדומה) לזמן הטוב ביותר להסיר את השיער בלייזר, לשים בגד ים, ולקפוץ לחוף הקרוב לביתך…

  לפרטים נוספים, תיאום פגישת ייעוץ, או כל שאלה אחרת, חייגו עוד היום 2273*

 

דילוג לתוכן