הרמת חזה

הרמת חזה

הרמת חזה לנשים. נשים רבות ובפרט נשים בעלות חזה גדול, נאלצות להתמודד עם צניחה ואיבוד נפח השדיים. כיוון שצורתם ונפחם של השדיים משתנים במעגל חיי האישה, מנעוריה עד התבגרותה, ומושפעים מלידות, הנקות, שינויים הורמונאליים ושינויים דרמטיים במשקל. מה שעד היום היה מקור גאוותן, עלול, לעתים, לעורר מבוכה וערעור תפיסת דימוי הגוף והביטחון העצמי. 

מומחי הכירורגיה הפלסטיתשל Care מזמינים אותך להחזיר עטרה ליושנה ולהתהדר בחזה שאת חולמת עליו, בסביבה מקצועית עם פתרונות רפואה ומתקדמים. 

למי מתאים ניתוח הרמת חזה ושדיים?

  • נשים עם צניחת שדיים שהפטמה שלהן נמצאת בגובה הקפל התת שדי או מתחתיו.
  • מומלץ לעבור את הניתוח לאחר שהסתיים פרק הלידות מאחר ולידה והנקה עלולות לפגוע בתוצאותיו.

למי לא מתאים ניתוח הרמת חזה ושדיים?

  • נשים עם חזה נפול וגדול, המעוניינות להקטין את נפח שדיהן. נשים אלה ייהנו יותר מניתוח הקטנת שדיים.
  • נשים המתכננות הנקה.
  • לנשים מעשנות, שלא מסוגלות להפסיק לעשן לפחות שלושה שבועות לפני ואחרי הניתוח.

פגישת היעוץ

הייעוץ אצל הפלסטיקאי, כולל התאמה בין הנתונים האישיים של המועמדת וציפיותיה מהניתוח לתוצאות הסבירות האפשריות. הרופא יבצע בדיקה גופנית הכוללת בין היתר התרשמות מגובה וצורת הגוף בכלל ובית החזה בפרט, נפח ומבנה השד, איכות העור, א-סימטריה בין השדיים וצניחת רקמת השד והפטמות. הרופא יבצע מדידות הכוללות את אורך השד, מיקום הפטמות ועוד.
לאחר הבדיקה ימליץ המנתח על הטכניקה הניתוחית – הרמה או הרמה והגדלה – ועל גודל וצורת השד שתתקבלנה. כמו כן יפרט על הסיבוכים העיקריים האפשריים.

הכנה לניתוח הרמת חזה

במקרים מסוימים ייתכן שהרופא יבקש מהמטופלת לבצע בדיקת ממוגרפיה ו/או אולטרסאונד, כדי לוודא שאין בעיה רפואית כלשהי. 
יש להגיע ביום הניתוח עם חזייה ללא ברזלים ונפתחת מקדימה במידה 75C, אלא אם המנתח ביקש מידה אחרת.

 

הרמת חזה

 

 

הניתוח עצמו

הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ונמשך כשעתיים עד שלוש שעות, באם משולבת גם הגדלה. לעיתים תאושפז המטופלת להשגחה בלילה הראשון.

תהליך ניתוח הרמת חזה 

המנתח מבצע חתך מסביב לעטרת הפטמה (האזור הכהה סביב הפטמה) ומזיז אותה למקומה החדש. ניתן גם להקטינה בשלב זה. כעת תתבצע הסרת עור עודף ובמידת מה גם רקמת שד ושומן. לבסוף, יתפור המנתח את חתכי הניתוח ויחבוש בחבישה אלסטית או עם פדים וחזיית ספורט.
אם מדובר בחזה נפול באופן משמעותי יותר, יהיה צורך להוסיף חתך מעטרת הפטמה כלפי מטה, עד לקפל שמתחת לשד, כדי להסיר יותר עודפי עור ורקמה. חתך כזה יתבצע גם אם מתוכננת הגדלת שד, כדי להכניס דרכו את השתל.
בסופו של דבר, יוותרו תמיד צלקות סביב עטרות הפטמה ופעמים רבות צלקת אורכית מרכזית מהחלק התחתון של עטרת הפטמה ועד לקפל התת שדי. כל הצלקות לרוב ישתטחו עם הזמן ויטשטשו במידה רבה. בכל מקרה, הן ממוקמות כך שלא ניתן יהיה לראותן אפילו עם ביקיני.

החלמה

ההחלמה קצרה למדי ובתוך ימים ספורים עד שבוע ניתן לחזור לשגרה. בכל מקרה, תומלץ חופשת מחלה של שבוע לאחר הניתוח.
בימים הראשונים המטופלת תחוש כאבים אשר מגיבים היטב למשככים הניתנים ללא מרשם כמו אופטלגין.
השדיים ייראו מספר שבועות נפוחים ולעיתים אף לא סימטריים. יתכנו סימנים של שטפי דם תת עוריים שיחלפו עד שלושה שבועות מיום הניתוח. 
בניתוחים משולבים עם הגדלה, יינתן מרשם לטיפול אנטיביוטי למספר ימים.
יש ללבוש חזיית ספורט למשך כחודש וחצי לאחר הניתוח, גם בלילה. יש להורידה רק בעת המקלחת. מתחת לחזייה יש לשים גאזות לספיגת ההפרשות מקווי התפרים ולפעמים גם למרוח משחה אנטיביוטית. 
רצוי להמתין כחודש וחצי לפני שחוזרים לפעילות גופנית מאומצת.
ביקורות על ידי רופא ייערכו לאחר שבוע, חודש ושלושה חודשים מהניתוח.
יש להימנע מעישון במשך כחודש לאחר הניתוח מחשש לעיכוב תהליך ההחלמה.

 

תוצאות ניתוח הרמת חזה

ניתן להתרשם מהמראה החדש של השדיים כבר זמן קצר לאחר הניתוח. אולם, יש להמתין כשלושה חודשים בכדי לקבל את צורתם הסופית. 
התוצאה אליה יש לשאוף היא חזה מורם ונאה.
תמיד תהיה אסימטריה קלה לאחר הניתוח.
חשוב לזכור שנפח וצורת החזה גם לאחר הרמה יכולים להשתנות עקב שינויי משקל או הריונות.

בדרך כלל הצלקות הניתוחיות מטשטשות יפה לאחר מספר חודשים עד שנה, והן כמעט לא מורגשות. אצל חלק קטן מהנשים יש הצטלקות יתר הגורמת לצלקות בולטות ואדומות גם כעבור פרק זמן זה.
היות והפטמות מוזזות ממקומן בניתוח, צינורות החלב המתנקזים אליהן מתנתקים בדרגה זו או אחרת. כתוצאה, נשים רבות לא יוכלו להניק לאחר ניתוח הרמת חזה. כמו כן, תהיה ירידה בתחושה בפטמות שלרוב תשתפר ככל שיעבור הזמן.

במקרה שבוצעה גם הגדלה בנוסף להרמת החזה, יש לדעת כי אצל כל אישה נוצרת מעטפת צלקתית סביב השתל. לרוב, צלקת זו אינה מורגשת ואינה נראית מבחוץ והשד ירגיש רך וטבעי. עם זאת, אצל חלק קטן מהנשים גם המעטפת שסביב השתל הופכת תוך חודשים עד שנים לנוקשה, מכווצת ולעיתים כואבת, מצב זה נקרא "התכווצות קופסית" (capsular contracture) והוא תגובת יתר הנגרמת לרוב בגלל תכונות פיזיולוגיות של גוף המטופלת. לעיתים יידרש תיקון בחדר ניתוח בהרדמה כללית שבמהלכו יוחלף השתל ותוסר המעטפת. במידה ושוב תיווצר התכווצות קופסית גם בפעם השנייה ההמלצה שלנו תהיה להוציא את השתלים.

סיבוכים אפשריים-החלמה

כל הליך כירורגי כרוך בסיכונים המאופיינים לו, כמו גם ניתוח הרמת חזה. עלולים להופיע סיבוכים במהלך או לאחר הניתוח וחשוב להכירם. סיבוכים במהלך ולאחר הניתוח מושפעים מגורמים מסוימים הקשורים לאופי רקמת השד, תהליך ההחלמה, תגובת רקמת השד והקפדה על הנחיות הרופא. אנו מאמינים בשיתוף ושיקוף מלא מול המטופלת ועושים כמיטב יכולתנו להפחית את הסיכונים והסיבוכים על אף שלא ניתן לחזותם מראש.
לעתים רחוקות עלולים להיגרם סיבוכים מקומיים שבאים לידי ביטוי בזיהום, דימום, הצטברות נוזלים (סרומה), פתיחת תפרים, אסימטריה של נפח השדיים או מיקום הפטמות, עודפי עור מתחת לשד, צלקות בולטות, אדומות ו/או רגישות, נמק של העור שסמוך לקווי התפרים, נמק של שומן בשד שמרגיש כמו גוש ויכול לגרום לחרדה, נמק חלקי או מלא של פטמה.

קיימים סיבוכים נוספים בניתוח הרמת חזה משולב ניתוח הגדלה, ובאים לידי ביטוי בפתיחת התפרים וחשיפה של השתל, קפלים בשתל שנראים דרך העור, בניתוחים מסוג זה מחדירים גוף זר וייתכן מצב של דחיית הגוף את השתל או זיהום שיצריך הוצאת השתלים, כאבים כרוניים בשדיים, תנועה של השתל ממקומו ועלולה לגרום לבליטה בשד (סיבוך אשר מצריך ביצוע תיקון ומיקום השתל מחדש), קרע של השתל שיצריך את החלפתו, התכווצות משמעותית של הקופסית שסביב השתל (סיבוך אשר יכול להוביל לניתוח) ולעיתים נדירות עלול להיווצר חור במעטפת הריאה שלרוב ייסגר מעצמו אך יצריך השגחה תחת אשפוז. 

לקריאה נוספת אודות הליכים כירורגיים בתחום הרפואה הפלסטית ומידע כללי לפני ניתוח – לחץ כאן  

לכל שאלה, תהייה או בקשה, חייגי  2273* או השאירי פרטים, ואחד מנציגי השירות שלנו יחזור אלייך בהקדם.

דילוג לתוכן