תארו לכם שדבר מסוים שנכח באופן קבוע בחייכם ושהתרגלתם אליו%d7%94%d7%a9%d7%aa%d7%9c%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%99%d7%9d
פתאום חסר – פשוט נעלם, נמוג ואיננו עוד. לרבים מאתנו התחושה
הכואבת שאחרי פרידה, אם מאדם קרוב או מחפץ בעל ערך
סנטימנטלי רב שאבד, היא תחושה מוכרת, ויהיה זה אך אנושי שנשאף
להשלים מידית את תחושת החוסר וההיעדר. לאנשים עם שיניים חסרות
כתוצאה מחבלה או כתוצאה מהתבגרות ומזקנה, מדובר במציאות עגומה
למדי אליה קשה מאוד להתרגל. פתרונות העבר הציעו לסובלים משיניים
חסרות אלטרנטיבות כגון גשרים או שיניים תותבות הניתנות להסרה, אולם
נראה כי השתלת שיניים עומדת בראשן כיום ומהווה טכניקה מוצלחת
ששינתה דרמטית את חייהם של אנשים רבים:
 
 
 
 1. מראה אסתטי וטבעי 
  היתרון הברור והבולט ביותר של השתלת שיניים לעומת שיטות אחרות הוא יתרון אסתטי. שתלים דנטליים נראים כמו שיניים טבעיות, וצופה מהצד יתקשה לזהות כי מדובר בהשתלה ולא בשן אמתית.
 2. תמיכה ויציבות מרבית 
  בניגוד לשיטות אחרות, השיטה של השתלת שיניים מסתמנת כאופציה מוכחת בעמידותה וביעילותה, ויתרונה הבולט ביותר קשור לקביעות השיניים. שיטות אחרות להשלמת שיניים חסרות נמצאו במרוץ השנים כארעיות וזמניות, שכן גשרים או שיניים תותבות לא מספקות באמת את הפתרון של יציבות וקביעות לצמיתות כשם שהשתלת שתלים מספקת. מדובר אם כן בפתרון יציב, קבוע וארוך טווח יותר מכל שיטה אחרת שהוצעה מבין השיטות שנועדו לבצע השתלה דנטאלית.
 3. שילוב מצוין עם תהליכי שיקום פה אחרים
  הטכניקה המיוחדת של שתילת שתלים נמצאה כפונקציונאלית להפליא כאשר משלבים אותה עם תהליכי שיקום אחרים הקשורים לאזור הפה. כך למשל כל שתל שתפקידו למלא את החלל של שן חסרה, יכול למעשה לתמוך בכתר קיים או עשוי לשמש במקרה אחר כתומך לגשר דנטלי המהווה תחליף להיעדרן של שיניים. זאת ועוד, כיום מוצעים טיפולים המשלבים גם שתלים וגם תותבות, זאת על מנת לחזק את יציבותן וקביעותן של השיניים ולמזער ככל האפשר פגיעה ברקמת החניכיים.
 4. לעיסה יותר חופשית 
  יתרון נוסף של השתלת שתלים נוגע לאפשרויות ולאופן בו למטופל מתאפשר ללעוס דברי מזון. בעוד שיטות אחרות מאפשרות לעיסה, חלק לא מבוטל מהן מגביל במידת מה את המטופל ללעיסת דברי מזון מסוימים. למטופלים אשר החליטו לבצע השתלת שתלים יש חופש גדול יותר בבחירת האוכל ודברי המזון אשר לולא השתלת השתלים, סביר כי היו נמנעים מהם.
 5. תחזוקה קלה 
  השתלת שיניים אינה דורשת מהמטופל לתחזק באופן מיוחד את השתלים. התחזוקה של השתלים הדנטאליים הינה קלה ורגילה וכוללת ברוב המקרים צחצוח שיניים ושמירה על היגיינת הפה עם חוט דנטאלי או באמצעות קיסם, זאת כמובן בדומה לאנשים רבים אשר לא ביצעו כלל השתלה שתלים. לצורך המחשת ההבדל, גשר דורש אביזרים נוספים כדי לשמור על תחזוקה של השיניים ותשומת הלב לה נדרשים המטופלים לאזור הפה היא גבוהה יותר ואינטנסיבית.
 6. שמירה על בריאות השיניים 
  חוזקה ברורה נוספת להליך השתלת שתלים נוגעת בשמירה על בריאות השיניים. חלופות אחרות להשלמת שיניים חסרות מחייבות פגיעה בציפוי הטבעי של השיניים, אולם בהליך של השתלת שתלים לא מתבצע כלל מגע ישיר עם השיניים הקיימות והבריאות, והטיפול הוא טיפול ייעודי המכוון למקום ספציפי מאוד הנמצא בפה.
 7. שמירה על עצם הלסת 
  כאשר לא נעשה שימוש בשן כלשהי, מתחוללת אט אט התדלדלות של עצם הלסת. הבחירה בהשתלת שיניים מובילה למעשה כי אותם שתלים דנטליים שהושתלו מתפקדים וממלאים בסופו של דבר את הפונקציות של שיניים רגילות, כאשר אלה יוצרים לחץ על העצם בעת הלעיסה ויש להם תפקיד גדול בסיוע שמירת חוזקה.
 8. שיעורי הצלחה גבוהים 
  על רקע היתרונות הבולטים האמורים מעלה המחזקים את הבחירה בהשתלת שתלים כבחירה נכונה ומוצלחת, יש לציין את שיעורי ההצלחה הגבוהים. ניתן לומר כי ברוב המוחלט של הטיפולים לא מתעוררות בעיות הנובעות כתוצאה מהטיפול כמו דחייה של השתלים. כל זמן שהטיפול אכן מתבצע במרפאה על ידי צוות רפואי מקצועי, מנוסה ומיומן לא נשקפת כל סכנה, וניתן לצפות לתוצאות גבוהות ומשביעות רצון.
 9. טיפול ביום אחד בלבד 
  היתרונות הבריאותיים צוינו לעילא ולעילא, ולצד אלה ניתן למנות גם את החיסכון בזמן. היתרון בהשתלת שתלים הוא כי ניתן לבצע זאת תוך יום אחד בלבד מבלי לפצל את משך הטיפול ומבלי שהדבר יהיה כרוך בסדרה של מפגשים שונים. השתלת שיניים יכולה להתבצע תוך מספר שעות בודד, בו יהפוך המטופל מאדם חסר בשיניים לאדם עם מערכת שיניים שלמה לחלוטין.
 10. נוחות, נוחות, נוחות – העומדת בראשם של שלל היתרונות והצדדים החיובים שיש להשתלת שתלים ואיתה אנו נסיים, הינה הנוחות המרבית. מטופלים רבים מעידים על רמת נוחות גבוהה מאוד, המצטרפת למראה של שיניים צחורות, ישרות ובריאות המחזקות את הביטחון העצמי. היתרונות הרפואיים הרבים לצד היתרונות האסתטיים שהוזכרו, הופכים את הבחירה בשיטה זו של השתלת שתלים, לבחירה מוצלחת ולשיטה מן המעלה הראשונה.
מתעניינים בטיפולי השתלות שיניים? בטח תרצו לקרוא גם את זה
דילוג לתוכן