הזרקות שומן הזרקות שומן

נפח פנים ירוד, צניחת רקמות הפנים, קמטי הבעה, מראה עייף וחסר חשק של הפנים, אלה הם הסימנים שהותירו בנו השנים שחלפו או טומן בחובו יום המחר. הרי מי מאיתנו לא מעוניין להיראות צעיר לנצח? להיראות חיננית ורעננה? נראה כי זו הסיבה שטיפול הזרקת שומן עצמי תופס תאוצה רבה, בשנים האחרונות, במיוחד לאור העובדה שהשומן העצמי זמין בכמות בלתי מוגבלת, נראה טבעי לחלוטין ואינו יוצר תגובה אלרגית. 'שומן עצמי' הינו חומר זמני, בעל פרופיל בטיחותי גבוה ונספג בגוף לאחר כשנה עד שנה וחצי.   
מומחי הכירורגיה הפלסטית של Care מציעים טיפול פשוט, חדשני ומרענן, בסביבה מקצועית עם פתרונות רפואה מתקדמים.     

יתרונות השיטה

חומרי מילוי מסוגים שונים משמשים להשבת נפח לפנים ואף למילוי שקעים ופגמים באזורים אחרים בגוף. חומרי המילוי נחלקים לזמניים וקבועים. חומרי המילוי הזמניים הם בעלי פרופיל בטיחותי גבוה אך נעלמים לאחר כשנה עד שנה וחצי. הקבועים נותרים שנים ארוכות, אולם עלולים לגרום לתופעות לוואי ואף לעיוות. לאור זאת, הזרקה של שומן עצמי תופסת תאוצה רבה ונחשבת ליהלום שבכתר בקרב חומרי המילוי. השומן העצמי שמוזרק לפנים זמין למעשה בכמות בלתי מוגבלת, נראה טבעי לחלוטין ואינו יוצר תגובה אלרגית. החיסרון היחיד הוא שחלק מהשומן המוזרק נספג, ולכן יש צורך לחזור על הפעולה מספר פעמים עד לקבלת התוצאה הרצויה, שתחזיק מעמד לשנים רבות.

מי מתאים להזרקות שומן עצמי?

 

 • נשים וגברים אשר סובלים מהידלדלות של נפח הפנים והידיים עקב תלאות הגיל, מחלות, איבוד משקל ועוד.
 • הסובלים מצלקות אקנה, צלקות שקועות או אזורים שקועים שנגרמו עקב טראומה.
 • נשים המעוניינות בהגדלה קלה עד בינונית של איבר כמו שדיים או ישבן.

פגישת הייעוץ

זהו בעצם המפגש הראשון עם הכירורג הפלסטי ובמהלכו מתבצעת התרשמות הדדית של המטופל/ת מהרופא והרופא מצרכי המועמד/ת, מצבו/ה הרפואי וציפיותיו/ה. פגישת הייעוץ נערכת עם רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית ומטרותיה: 

 • איתור צרכי המטופל/ת וסיבת הפנייה על מנת להבין את אופי הפנייה וגורמיה, ציפיות מתוצאות ההליך והיכרות ראשונית.
 • אבחון היסטוריה רפואית ובירור על המצב הבריאותי, צריכת תרופות, רגישויות, הרגלים, ניתוחי עבר, היסטוריה משפחתית ועוד. 
 • בדיקה של הפנים או איזור אחר המיועד להזרקת שומן עם התרשמות ממצב העור, מיקום ועומק הקמטים והערכת נפח וצניחה של הרקמות. הערכה איכותית וכמותית של מצבורי השומן בגוף כמו הבטן והירכיים.
 • שקלול המידע והמלצת הרופא על הפתרון המועדף להערכתו – הזרקות שומן בלבד, או שילוב עם פרוצדורות נוספות כמו מתיחת פנים או לייזר פילינג. ניתן גם לשלב שאיבת שומן קלאסית אם יש צורך וכך ליהנות משני העולמות. הבחירה תהיה הדדית יחד עם המטופל/ת ובהסכמה משותפת.
 • לאפשר למטופל/ת פלטפורמה נוחה ומקצועית לשיתוף, בירורים ולשאלות.    

הכנה לטיפול 

ביום ההליך חשוב לשטוף את הגוף והפנים, במים וסבון ולחפוף את השיער. אין למרוח איפור או קרמים.
אודות ההליך: שאיבה והזרקת שומן מבוצעות בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית, לעיתים בתוספת טשטוש. אורך ההליך משתנה בהתאם לכמות השומן הנשאבת וכמות האזורים המוזרקים.

תהליך הטיפול

אל האזור ממנו יילקח השומן מוזלפת דרך חור קטן תמיסה המכילה מים, חומר הרדמה וחומר המכווץ כלי דם. מטרת ההזלפה היא להקטין את איבוד הדם למינימום, בעת שאיבת השומן ולהפחית כאב. לאחר ההזלפה, תתבצע שאיבה באמצעות שפופרת דקה. השומן שנשאב יעבור טיפול שיביא להגדלת סיכויי הקליטה שלו באזור המוזרק. ההזרקה של השומן הנקי תתבצע באמצעות מחט דקה, אל האזורים שיש צורך למלא. בסיום ההליך אין חבישה, אלא רק אגדים קטנים באזורים דרכם נשאב השומן.

החלמה

 • הזרקת שומן עצמי הינה הליך קצר ופשוט יחסית ותקופת ההחלמה ממנו מהירה. בכל מקרה תומלץ חופשת מחלה של יומיים לאחר הניתוח.
 • יתכנו כאבים המגיבים היטב למשככי כאב הניתנים ללא מרשם.
 • מדי יום יש לשטוף את האזורים המעורבים עם מים וסבון. עלולים להיות נפיחות וסימנים כחולים במשך כשבוע. ניתן יהיה למרוח מייק אפ כיממה לאחר ההליך.
 • לרוב תתבצע הזרקה גדולה יותר, ממה שצריך, כדי לפצות על ספיגת השומן הצפויה. לאור זאת, תיתכן אסימטריה לאחר ההליך, שקעים או רכסים, שייעלמו במהלך מספר שבועות.

תוצאות –  למה לצפות באופן סביר? 

התוצאה הסופית של ההליך תתקבל לאחר כחודש עד שלושה. ניתן יהיה להעריך כמה שומן נקלט במיקום החדש וכמה נספג, רק לאחר תקופה זו. בהתאם לשביעות הרצון של המטופל/ת והרופא יהיה צורך לתכנן פרוצדורה נוספת.

סיבוכים

כל הליך כירורגי כרוך בסיכונים המאופיינים לו, כמו גם טיפול הזרקת שומן עצמי. עלולים להופיע סיבוכים במהלך או לאחר ההליך וחשוב להכירם. אנו מאמינים בשיתוף ושיקוף מלא מול המטופל/ת ועושים כמיטב יכולתנו להפחית את הסיכונים והסיבוכים על אף שלא ניתן לחזותם מראש. לעתים רחוקות עלולים להיגרם סיבוכים מקומיים שבאים לידי ביטוי בהפרעות מתאר, אי שביעות רצון מההליך (לא מספיק מלא), זיהום, נמק של שומן הגורם לגוש נמוש. 

לקריאה נוספת אודות הליכים כירורגיים בתחום הרפואה הפלסטית ומידע כללי לפני ניתוח – לחץ כאן  

לכל שאלה, תהייה או בקשה, חייגו  2273* או השאירו פרטים, ואחד מנציגי השירות שלנו יחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן