פגישת הייעוץ

זהו בעצם המפגש הראשון עם הרופא הפלסטי במהלכו, מתבצעת התרשמות הדדית של המטופל/ת מהרופא והרופא מצרכי המועמד/ת, מצבו/ה הרפואי וציפיותיו/ה. פגישת הייעוץ נערכת עם רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית ומטרותיה:

הכנה לניתוח

לעתים, תהיה דרישה לביצוע בדיקות מסוימות כגון; בדיקות דם, בדיקת אק"ג, צילום חזה או בדיקות אחרות טרם הניתוח. במקרים אחדים, יידרש גם אישור מרופא המשפחה או רופאים מקצועיים אחרים בהתאם להיסטוריה הרפואית של המועמד/ת.
נדרשים שינויים, לעתים מהותיים, שעל המטופל ליישם כמה שבועות אחדים לפני הניתוח. חשוב לשים לב כי ההנחיות הינן כלליות לכלל הניתוחים הפלסטיים וכל מקרה לגופו. על כן, יש להתייעץ עם הרופא ולעקוב אחר הנחיותיו.

הניתוח

שלד כרונולוגי כללי לניתוח פלסטי:

  1. סימון מתאר – המנתח מסמן את המטופל/ת באמצעות טוש עמיד למים, בדרך כלל בעמידה ובעירום בכדי לאפשר סימון מדויק ומקיף.
  2. משך והיקף הניתוח – נקבעים בהתאם לאופי ההליך, היקפו ומספר ההליכים הפלסטיים המבוצעים בו זמנית (למשל שאיבת שומן ומתיחת בטן). הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה, טשטוש או הרדמה מקומית, שוב בהתאם למורכבות הניתוח ואורכו.
  3. סיום הניתוח –  נדרשת התאוששות של מס' שעות בחדר ההתאוששות לאחר הניתוח. ברוב המקרים, אין צורך במעקב אשפוז ואף משתחררים מבית החולים באותו יום עד כחצי יממה של שהות לאחר הניתוח. לעתים יש צורך לאשפוז במשך הלילה הראשון.

החלמה וחזרה לשגרה

הימים הראשונים לאחר הניתוח, מאופיינים בתחושות המלוות כמעט כל ניתוח כגון: עייפות, נפיחות, כאבים, סימנים עוריים של שטפי דם ועוד. חשוב להבין כי בהתאם לסוג ההליך והמטופל/ת, יינתנו הנחיות מדויקות כיצד להתמודד בהצלחה עם כל אחת מתופעות הלוואי הצפויות הללו, על ידי הרופא בתום ההליך. ההחלמה לאחר רוב הניתוחים הפלסטיים הינה קצרה למדי וניתן לחזור לשגרה לאחר ימים ספורים. חזרה מלאה לשגרה היא לאחר שבועיים בממוצע.

ליווי אישי צוות מרפאות Care מאמינים בשירות אישי ומקצועי. על כן, כל מנותח/ת מקבל/ת מספר טלפון זמין לאורך כל היממה, של איש קשר במרפאה לכל שאלה או התייעצות.

הנחיות חשובות

ביקורת ומעקב רפואי  

במהלך תקופת ההחלמה, מתקיימים ביקורות רופא ומעקב אחר התהליך ובהן יבוצעו פעולות כגון הוצאת נקזים, הוצאת תפרים, חבישות וכד'.

הצלחה והצלחה חלקית

הרפואה המודרנית והמכשור המתקדמים מאפשרים לנו היום, להשיג תוצאות מרשימות ביותר ואחוזי הצלחה גבוהים. אולם, לא ניתן לנבא את תוצאות הניתוחים באופן מדויק מכיוון שישנם גורמים רבים שמעורבים ומשפיעים על האופן שבו מגיב כל אדם להליכים כירורגים וההחלמה מהם.
לאחר כל הליך כירורגי, נוצרות צלקות. בחודשים הראשונים חלק מהצלקות בולטות ולא אסתטיות. עם זאת, בקרב רוב המטופלים, צלקות אלו מחלימות ונותרות עדינות, שטוחות ומשתלבות עם צבע העור. בקרב חלק מהמטופלים, ההחלמה אינה אופטימאלית ונותרות צלקות משמעותיות יותר (בולטות, אדומות, רגישות וכו') אשר דורשות טיפול בהתאם.
לכל מטופלת יש ציפיות לפני הניתוח, שלא תמיד מתמלאות אחריו. לאור זאת אנו ב-care , רואים חשיבות רבה לתהליך תיאום הציפיות מול המטופל/ת לפני הניתוח, תוך הדגשת התוצאות שניתן ושלא ניתן להשיג.

סיבוכים אפשריים

ככלל, הסיבוכים והסיכונים בניתוחים פלסטיים קיימים באחוזים קטנים. זיהוי מוקדם של הסיבוך מאפשר לטפל בו בצורה מקצועית ומהירה. באופן זה הסיכון לנזק לטווח ארוך מצטמצם מאוד. על כן, נערכים מעקבים רפואיים וביקורת רופא מנתח במהלך תקופת ההחלמה.
על הרופא והמוסד המקדמים שירותים אלו, להציג את מכלול הסיבוכים האפשריים, ובתוכם גם את הנדירים ביותר.
להלן סיבוכים כלליים הקשורים לניתוחים פלסטיים:
חוסר שביעות רצון של המטופל/ת מהניתוח, אסימטריה, דימום, זיהום, סרומה (הצטברות של נוזלים) והפרעות בריפוי פצע. סיבוכים נדירים עלולים לבוא לידי ביטוי ב: נמק, צלקות לא אסתטיות ומגבילות, נזק לעצבים באזור המנותח וסיבוכי הרדמה.

מדיניות תיקונים

במידה ויוחלט על ידי המנתח ו/או חברת care שיש הצדקה לביצוע ניתוח תיקון, יבוצע הניתוח על ידי המנתח ללא חיוב בגין שכר המנתח.
המטופל יידרש לשלם את עלות חדר הניתוח ואביזרים במידת הצורך.

דילוג לתוכן