קוצר ראיה (Myopia)
אם קשה לכם לראות דברים בבירור מרחוק, ברי שאתם סובלים מקוצר ראייה, וללא משקפיים או עדשות מגע הראייה שלכם לרחוק מטושטשת.
 
רוחק ראייה (Hyperopia)
אם קשה לכם לקרוא או לראות דברים מקרוב, הינכם מוגבלים ברוחק ראייה. מצב זה תלוי בגילכם וייתכן ויהיו לכם בעיות גם בראייה לרחוק

אסטיגמציה/צילינדר (Astigmatism)
תופעה זו נפוצה בעיקר במקרים בהם הקרנית אובאלית (כמו כדור פוטבול, למשל) ולא עגולה (כמו כדורגל). לרוב לקרנית אסטיגמטיות יש שני קימורים: קימור יותר ושטוח יותר. הדבר גורם לאור מבחוץ להתמקד  ביותר ממקום אחד בעין וגורמת לראייה מטושטשת. לאנשים רבים עם קוצר ראייה ורוחק ראייה יש מידה מסוימת של אסטיגמציה.

משקפי קריאה/"זוקן ראייה" (Presbyopia)
לרוב, מצב זה מתחיל אצל אנשים המגיעים לשנות ה-40 וה-50 לחייהם ונזקקים למשקפי קריאה. המצב נובע מכך שהעדשה התוך-עינית אינה מצליחה לשנות את המיקוד מרחוק לקרוב, וזאת ללא קשר לעובדה אם הורכבו משקפיים, עדשות מגע או בוצע בעבר טיפול תיקון ראייה. תיקון ראייה בלייזר יהיה מתאים רק לחלק האוכלוסיה הסובל מבעיות ראייה לקרוב עקב מוגבלויות מרשם. ברוב המקרים, לבעלי קוצר או רוחק ראייה במידה מסוימת, יתאים טיפול בשיטת מונו-ויז'ן
(MonoVision)
 
Mלנסמטר ((Lens meter
מדידה שנועדה לקבוע את המספרים הקיימים במשקפיים הנוכחיים שלכם.
 
אוטו-רפרקציה (Auto refraction)
האוטרפרקטור מודד את האופן בו אור עובר דרך העיניים, על מנת לקבוע מרשם בסיסי. זוהי בעצם בדיקת ראייה ממוחשבת המשמשת ככלי עזר לקבוע מרשם סופי.
 
מכשיר ה-ORA
באמצעות מכשיר ייחודי זה ניתן למדוד את  חוזק הקרנית, גמישותה ואת הלחץ התוך-עיני. זהו כלי מפתח בזיהוי מחלת הגלאוקומה (Glaucoma).
 
Sirius
מכשיר חדשני ומתקדם, הנותן מידע נרחב ותמונה כללית של הקרנית (החלק החיצוני והשקוף של העין- עליו מתבצע הטיפול).
המכשיר מספק נתונים מדויקים אודות מבנה הקרנת הקדמית ואחורית, עובייה, מידת השינוי שחל בה מהמרכז להיקף ונתונים רבים אחרים. המכשיר יודע לסווג קרניות בריאות לעומת קרניות שאינן תקינות.
 
Orbscan
מכשיר מתקדם נוסף, הנותן מידע מדויק אודות כל חלקי הקרנית, לרבות מבנה קדמי ואחורי, עובי ותמונה כללית שלה.
 
טופולייזר ((Allegro Topolyzer
מכשיר ייחודי המאפשר לייצא נתונים ישירות אל מכשיר הלייזר. הטופולייזר נותן תמונה מדויקת של החלק הקדמי של הקרנית, הנמצא בשימוש בטיפולים מסוגWavefront . בנוסף, תוכנת הטופולייזר מפענחת את הקרנית לנתונים אחרים הנותנים לרופא הבודק תמונה רחבה על מצבה של הקרנית.
 
Wavelight Analyzer
מכשיר מתקדם של חברתWavelight המשתמש בגל (Wavescan) על מנת לבדוק ליקויים במערכת הראייה בצורה מדויקת עד פי 25 מאשר בדיקות משקפיים ועדשות מגע רגילות. נתונים אלה נאספים ומעוברים (מעובדים? מועברים?)למכשיר הלייזר לצורך טיפוליWavefront  מתקדמים.
 
בדיקת ראייה
בודקת את יכולת העין לראות עצמים מרחוק ומקרוב. הבדיקה כרוכה בדרך כלל בקריאת מספרים או עצמים בגדלים שונים מלוח ומבוצעת ע"י אופטומטריסט מוסמך מטעם משרד הבריאות. התוצאות מסייעות לקבוע שני פרמטרים: את חדות הראייה הלא-מתוקנת (UCVA), שהיא הראייה ללא עזרה של משקפיים או עדשות מגע, ואת חדות הראייה המתוקנת (BCVA), המהווה את הראייה הטובה ביותר עם תיקון של משקפיים או עדשות מגע.
 
רפרקציה/מרשם ((Refraction
אלו המספרים שנקבעים על ידי האופטומטריסט בבדיקת הראייה. נתונים אלה נבדקים מול המרשם הנוכחי במשקפיים ובדיקת אוטו-רפרקציה.
 
רפרקציה ציקלופלגית (Cyclopegic Refraction)
בדיקת ראייה המתבצעת לאחר טפטוף טיפות עיניים מיוחדות, הגורמות להרחבת האישון ולשחרור שרירים האחראים על המיקוד מרחוק לקרוב, וזאת על מנת לבחון שינוי מרשם עתידי.
 
בדיקת גודל אישונים ((Pupillometry
בדיקת גודל האישון בתנאי תאורה שונים בעזרת טכנולוגית אינפרא-אדום. נתונים אלה משפיעים על תכנון הטיפול.
 
פכימטריה/עובי קרנית Pachymetry))
מכשיר הפכימטריה הוא מכשיר אולטרא-סוני, שנועד למדוד את עובי הקרנית. חשיבות עובי הקרנית היא עליונה, כאשר בודקים את מידת ההתאמה לתיקון ראייה בלייזר.
 
בדיקת מנורת סדק (Slit Lamp)
בעזרת מיקרוסקופ מיוחד ואלומת אור צרה אנו בוחנים בקפדנות תחת הגדלה את חלקי העין השונים: קרנית, לחמית, קשתית, עדשה וחלקים פנימיים נוספים.
 
בדיקת עין דומיננטית
נועדה לבדוק איזו עין דומיננטית או חזקה יותר. זהו נתון חשוב מאוד בתכנון תיקוני ראייה בשיטת מונו-ויז'ן (MonoVision).
 
בדיקת רשתית
רופא העיניים מבצע הערכה של בריאות החלקים הפנימיים של העין עד לחלק האחורי ביותר שלה, הנקרא: רשתית.

דילוג לתוכן