ניתוח הרמת / מתיחת עפעפיים
(Blepharoplasty)

העיניים שלנו מביעות רגשות, תחושות והבעות פנים רבות ועם השנים ולעתים גם בשל סיבות רפואיות, איזור העיניים נהיה מקומט, עייף ומצומק, והפנים שלנו מאבדות את המראה הרענן והצעיר. כנראה, שזו הסיבה שרבים בוחרים בהליך ניתוח הרמת/מתיחת עפעפיים, שהפך להיות המבוקש ביותר מבין ניתוחי הפנים בשנים האחרונות.
בגילאים המבוגרים יותר מאבד עורנו את האלסטיות שלו ומתחיל תהליך של רפיון העור, המלווה בקמטוטים באזור העיניים. כוח הכבידה מושך את העפעפיים כלפי מטה וגורם לצניחת עפעפיים ולהופעת קמטים. לצד המראה העייף, הכבד ונטול החיוניות, מלוות תופעות אלו, לעיתים, גם בפגיעה בשדה הראייה.
מומחי הכירורגיה הפלסטית של  Care מזמינים אותך לרענן את אזור העיניים בפנים, לראות את העולם עם הרבה חן ולחייך למראה, בסביבה מקצועית עם פתרונות רפואה מתקדמים. כי אלה הם העיניים שלך!

 

למי מתאים ניתוח עפעפיים? 

  • בעלי עפעפיים עליונים צנוחים.
  • בעלי עפעפיים תחתונים נפוחים (שקיות).
  • לסובלים מקמטים ועודפי עור מסביב לעיניים.

 

למי לא מתאים ניתוח עפעפיים? 

  • אנשים הסובלים ממחלות עיניים מסוימות כמו גלאוקומה.
  • אנשים הסובלים ממחלות המשפיעות על העין והעפעפיים כמו הפרעות בפעילות של בלוטת התריס או מיאסטניה גראביס.
  • אנשים הסובלים מתסמונת העין היבשה.

 

פגישת ייעוץ

במידה וידועה מחלת עיניים או בעיה עינית אחרת, יש לבצע בדיקה אצל רופא עיניים ולהגיע לייעוץ אצל הפלסטיקאי רק לאחר אישורו בכתב.
בפגישה יקשיב הפלסטיקאי לבעיות ולבקשות של המטופל.
ייערך תשאול רפואי בדגש על הפרעות ראייה, היסטוריה של הרפס, יובש או דמעת, שימוש בעדשות מגע, משקפיים או ניתוחים להסרת משקפיים בעבר.
תבוצע בדיקה מדוקדקת של השליש העליון של הפנים (מצח, גבות, עיניים). לאחר מכן יוחלט אם מדובר יהיה בניתוח של עפעפיים עליונים בלבד, תחתונים בלבד או שילוב של שניהם. לפעמים תהיה המלצה לשלב גם ניתוח הרמת גבות או הזרקה של חומר מילוי.

 

 

 

הניתוח

הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית, עם טשטוש לפי הצורך. במידה ומשולב עם ניתוחים נוספים יבוצע בהרדמה כללית.
הניתוח נמשך בין פחות משעה (עפעפיים עליונים או תחתונים) לשעה וחצי (שני העפעפיים). 

תהליך הניתוח

ניתוח עפעפיים עליונים – במסגרתו מסלקים עודפי עור, שריר ושומן דרך חתך עדין המתבצע לאורך העפעף העליון ונתפר בתום הניתוח. לאחר הניתוח, החתך מוסתר בקפל הטבעי וכמעט ואיננו נראה.
ניתוח עפעפיים תחתונים –  במסגרתו מסירים שומן ולעיתים גם עודפי עור ושריר, דרך חתך המתבצע מתחת לקו הריסים או בחלק הפנימי של העפעף. החתך העורי נתפר בתום הניתוח. לפעמים יהיה צורך למתוח את העפעף התחתון בטכניקה מיוחדת המעגנת אותו לארובת העין.
החבישה בתום הניתוח לרוב מאפשרת לראות, אך לעיתים תונח למספר שעות חבישה בעיניים סגורות בחדר ההתאוששות.

החלמה

במהלך זמן ההחלמה (לרוב כשבועיים) צפויה נפיחות של אזור העיניים שלעיתים תגרום לעצימה חלקית או מלאה של עין אחת או שתיהן. כמו כן יהיו שטפי דם תת עוריים שיגרמו לסימנים כחולים סביב העיניים. את משכן ועוצמתן של שתי התופעות ניתן להקטין על ידי קומפרסים קרים (גזה לחה על העיניים ומעליה שקית אפונה קפואה או קרח). כמו כן, יש להקפיד ביממה הראשונה על מנוחה ושכיבה עם ראש מורם (שתי כריות). 
עוד יתכנו בשכיחות גבוהה תחושה של יובש בעפעפיים או דמעת. ניתן לטפל ביובש בעזרת טיפות עיניים מלאכותיות.
הכאבים לאחר הניתוח הינם בעוצמה קלה עד בינונית, מתוארים לרוב כאי נוחות או תחושת מתיחה ומגיבים היטב למשככי כאב ללא מרשם.  
את התפרים מסירים עד כשבוע לאחר הניתוח, ועד להסרתם אין להתאפר. 

תוצאות הניתוח

העיניים משדרות מראה רענן וצעיר יותר.
אפקטיביות מתיחת עפעפיים עליונים נעה בטווח שבין 5-10 שנים. מתיחת עפעפיים תחתונים כ- 5 שנים. זמן זה מושפע מגורמים גנטיים וסביבתיים כמו  איכות העור, גיל, עישון, מחלות רקע, חשיפה לשמש, תרופות וכו'.
בעקבות ביצוע מתיחת העפעפיים יכול להיווצר שינוי בקימור הקרנית, דבר אשר עלול לשנות את המספר במשקפיים או להקשות על הכנסת עדשות מגע שהותאמו טרם הניתוח.

סיבוכים אפשריים

כל הליך כירורגי כרוך בסיכונים המאופיינים לו, כמו גם ניתוח עפעפיים. עלולים להופיע סיבוכים במהלך או לאחר הניתוח וחשוב להכירם. סיבוכים במהלך ולאחר הניתוח מושפעים מגורמים מסוימים. אנו מאמינים בשיתוף ושיקוף מלא מול המטופלת ועושים כמיטב יכולתנו להפחית את הסיכונים והסיבוכים על אף שלא ניתן לחזותם מראש.
לעתים רחוקות עלולים להיגרם סיבוכים מקומיים שבאים לידי ביטוי באסימטריה בין העפעפיים, יובש בעיניים, דמעת יתר, סגירה לא מלאה של העין עקב משיכת עפעף עליון כלפי מעלה, הצטלקות הגורמת משיכה של עפעף תחתון כלפי מטה, תחושת גוף זר, צניחת עפעף, פזילה, דימום מאחורי גלגל העין שיצריך ניתוח ניקוז ואובדן ראייה חלקי או מלא. 

לקריאה נוספת אודות הליכים כירורגיים בתחום הרפואה הפלסטית ומידע כללי לפני ניתוח – לחץ כאן  

לכל שאלה, תהייה או בקשה, חייגו  2273* או השאירו פרטים, ואחד מנציגי השירות שלנו יחזור אליכם בהקדם.

 

דילוג לתוכן