קילוף (פילינג) עור הפנים באמצעות לייזר הינו הליך שתופס תאוצה בשנים האחרונות. הדיוק של טכנולוגיית הלייזר מאפשר שליטה מצוינת על עומק הקילוף, מביא לתוצאה מעולה ולצמצום משמעותי בתופעות הלוואי, יחסית לשיטות הפילינג המסורתיות כגון: שפשוף או קילוף כימי. בחלוף השנים, אקנה או זמן רב מדי בשמש מותירים את סימניהם בדמות כתמים, קמטוטים או צלקות. פילינג באמצעות לייזר, מסיר את שכבות העור הפגועות ומאפשר צמיחה של תאים חדשים. באופן זה,  מתקבל עור בריא, אחיד ומתוח יותר, המשדר מראה צעיר ורענן. ניתן לבצע את ההליך בהרדמה מקומית עם או בלי הזרקות של חומרי מילוי, או בהרדמה כללית בליווי ניתוח כמו הרמת עפעפיים או מתיחת פנים. ניתן לבצע קילוף של כל הפנים או רק של אזורים בעייתיים כמו סביב הפה.

מי מתאים לפילינג לייזר?

נשים וגברים בעלי עור בהיר עד שחום עם מרקם דהוי ולא אחיד, צבע צהבהב, כתמים וקמטוטים. ההליך אינו מתאים לבעלי עור כהה.

פגישת הייעוץ

זהו בעצם המפגש הראשון עם הכירורג הפלסטי ובמהלכו מתבצעת התרשמות הדדית של המטופל/ת מהרופא והרופא מצרכי המועמד/ת, מצבו/ה הרפואי וציפיותיו/ה. פגישת הייעוץ נערכת עם רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית ומטרותיה: 

 • איתור צרכי המטופל/ת וסיבת הפנייה על מנת להבין את אופי הפנייה וגורמיה, ציפיות מתוצאות ההליך והיכרות ראשונית.
 • אבחון היסטוריה רפואית ובירור על המצב הבריאותי, צריכת תרופות, רגישויות, הרגלים, ניתוחי עבר, היסטוריה משפחתית ועוד. 
 • בדיקה של הפנים עם התרשמות ממצב העור, מיקום ועומק הקמטים, הימצאות כתמים והערכת נפח וצניחה של הרקמות.
 • שקלול המידע והמלצת הרופא על הפתרון המועדף להערכתו – פילינג בלבד, או שילוב עם פרוצדורות נוספות. הבחירה תהיה הדדית יחד עם המטופל/ת ובהסכמה משותפת.
 • לאפשר למטופל/ת פלטפורמה נוחה ומקצועית לשיתוף, בירורים ולשאלות.  

הכנה לטיפול

 • מטופלים הסובלים מהרפס יקבלו טיפול מונע לפני ואחרי ההליך.
 • רצוי מאוד להפסיק לעשן שבועיים לפני ועד שבועיים לאחר טיפול הפילינג.  עישון מאריך את זמן ההחלמה.
 • יעשה שימוש בקרם הגנה המכיל 'רטינול' ו- 'הידרוקינון' מספר שבועות לפני ההליך, וזאת לצורך קילוף שכבת הקרנית של העור ודיכוי התאים מייצרי הפיגמנט.
 • חשוב לשטוף במים וסבון את הפנים ולחפוף את השיער, בתחילת היום בו נקבע מועד הניתוח. אין למרוח איפור או קרמים.

 

ההליך 

פילינג לייזר מבוצע בהרדמה מקומית, לעיתים בתוספת טשטוש. אורך ההליך הוא כשעה עד שעה וחצי.

תהליך הטיפול

הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר לייזר, ייעודי, היורה קרני לייזר מרובות ודקות. בעזרת מכשיר הלייזר, הרופא יוצר רשת של 'חורים' עמוקים בעור הפנים. עומק החורים, רוחבם ומידת הצפיפות שלהם נתונים לשליטת הרופא. החורים הנוצרים הן למעשה כוויות זעירות שייגרמו לעור להתקלף, אך בשל קוטרן הקטן יאפשרו החלמה מהירה, יחסית לשיטות אחרות.
לאחר ההליך, הפנים יהיו נפוחות מאוד, אדומות ו"מעוטרות" נקודות של דם. תתבצע חבישה של הפנים עם משחה טיפולית ומרגיעה.

החלמה

פילינג לייזר הינו הליך קצר ופשוט יחסית ותקופת ההחלמה ממנו מהירה. בכל מקרה תומלץ חופשת מחלה של שבוע לאחר הניתוח. יתכנו כאבים המגיבים היטב למשככי כאב הניתנים ללא מרשם, כמו אופטלגין.

מדי יום יש לשטוף את הפנים עם מים וסבון, ולמרוח משחה. 
התקלפות העור תמשך מספר ימים ותלווה בנפיחות ואודם שעלולים להיות משמעותיים מאוד, במשך כשבוע. הנפיחות תיעלם לאחר כשלושה שבועות, ואילו האודם יעלם, בהדרגה במשך כחודשיים עד שלושה חודשים. ניתן יהיה למרוח מייק אפ נטול שמן, החל משבוע לאחר ההליך.

העור יראה בהיר יותר לאחר הקילוף ויהיה צורך להשתמש, מדי בוקר, בקרם הגנה עם מקדם של 30 ומעלה. יהיה צורך להימנע ככל הניתן מחשיפה לשמש ישירה.
צפויות ביקורות על ידי רופא לאחר חודש ושלושה חודשים לאחר ההליך.

תוצאות הניתוח 

התוצאה הסופית של ההליך תתקבל, כאמור, לאחר ירידת הנפיחות והעלמות האדמומיות (תקופה שנמשכת כשלושה חודשים). לאחר ההחלמה, מתקבל מראה עור אחיד, בהיר ורענן המשדר מראה צעיר. חשוב לציין כי לא תמיד ניתן יהיה להעלים, לחלוטין, את כל הכתמים והקמטוטים. 

סיבוכים

 • אזורים של עור בהיר או כהה (היפו או היפר פיגמנטציה).
 • הצטלקות.
 • זיהום.
 • אי שביעות רצון מההליך (לא מספיק קילוף).

 

 

דילוג לתוכן