7 סיבות שישכנעו אתכם לעבור השתלת שיניים

טיפולי שיניים מורכבים, ביניהם השתלות שיניים, הם "צרת רבים". מדובר על יחס של 400 השתלות שיניים לכל 10,000 מטופלים בישראל, מה שהפך את ארצנו הקטנטונת למעצמה עולמית של ממש בתחום הדנטלי.

התחום התפתח וטיפולי עבר כמו שיניים תותבות וכתרים, מפנים את מקומם בפה לטובת העתיד – שתלים דנטליים. בעקבות התקדמות טכנולוגית מרשימה בתחום, ניתן להגיע לתוצאות של מראה אסתטי וטבעי בזמן קצר ולעתים אף מיידית, לאחר טיפול אחד בלבד.

מהו טיפול השתלת שיניים?

בתחום השתלת השיניים ישנן מספר שיטות למספר טיפולים, מתוכן מתאים הרופא את הטיפול המיטבי בהתאם מטופל, לאחר התייעצות ובדיקות מקיפות של מצב השיניים, החניכיים, עצמות הלסת ומבנה הפה.

א. השיטה הרב-שלבית: הדרך הוותיקה ויש האומרים – המיושנת, שהייתה נהוגה עד כה. בשיטה זו ממתינים כחצי שנה להיקלטות השתלים לאחר ההליך ולהיווצרותו של חיבור ביולוגי בינם לבין עצמות הלסת, ורק לאחר מכן חושפים את השתל בהליך ניתוחי.

ב. השתלה ביום אחד: לעומתה השיטה הרב-שלבית, השתלה ביום אחד זו שיטה חדשנית יותר, בה מוותרים על הטמנת השתל לטובת השארת קצה חשוף. אל קצה השתל מחברים כיפה שנראית בפה, ובתום תקופת המתנה קצרה, במהלכה העצם מתאחה סביב השתל, מחפים אותו בכתר ומוותרים על הצורך בניתוח נוסף.

ג. העמסה מיידית: מהותה הוא שיקום הפה באמצעות כתרים, תותבות זמניות וגשרים מיד בתום ההליך הניתוחי להחדרת שתלים דנטליים.

ד. All in 4: שיטה המיועדת למטופלים שיש להם מחסור רציף של שיניים. בהליך מוחדרים ארבעה שתלים דנטליים הייעודיים לסוג זה של טיפול, עליהם מבריגים ביום ההשתלה מערכת ייחודית של שיניים קבועות.

7 יתרונות להשתלת שיניים

השתלות השיניים הנפוצות כיום מקלות על המטופל בכל היבט אפשרי. הנה שבע סיבות למה:

  1. הטיפול קצר וההחלמה מהירה: אורך הטיפול בשיטות השונות הנהוגות כיום קצר בהרבה וכך גם משך תקופת ההחלמה. חשוב לציין שכיום, בשונה מבעבר, יכולים המטופלים לנהל שגרת חיים רגילה בתקופת ההחלמה.
  2. מיעוט תופעות הלוואי: טיפולי השתלת השיניים המתקדמים פשוטים יותר מבעבר וטומנים בחובם פחות סיכונים וסיבוכים.
  3. מראה אסתטי וטבעי: התוצאות והמראה המתקבל טבעי, עד כי לא ניתן להבחין בין השיניים המושתלות לטבעיות.
  4. תפקוד טוב יותר: תפקוד השיניים לאחר ההשתלה נוח בהרבה בהשוואה לטיפולים שהיו מוצעים בעבר. מטופלים שעברו השתלת שיניים יכולים לאכול הכל ללא הגבלות כלשהן.
  5. אחוזי הצלחה גבוהים: הודות לטכנולוגיה ולמיומנות הרופאים, אחוזי ההצלחה בטיפולי השתלות שיניים כיום גבוהים משמעותית מבעבר.
  6. עלייה בביטחון העצמי: התוצאות המיידיות של השתלות השיניים מאפשרות תפקוד מלא ומראה אסתטי וטבעי שתורמים לביטחון העצמי של המטופלים.
  7. תוחלת חיים ארוכה יותר לשתלים: השתלים בהם נעשה שימוש היום איכותיים ועמידים יותר ואילו ההליך הפשוט תורם אף הוא לאורך חייהם. כתוצאה מכך, תוחלת חייהם של השתלים הדנטליים של היום ארוכה במיוחד.

אם אתם סובלים מבעיות בשיניים, או מביטחון עצמי נמוך כתוצאה ממראה השיניים שלכם, אל תהססו, היתרונות בהליך השתלת שיניים די בולטים. תנו לעצמכם את המתנה של החיוך המושלם, החיוך שיביע את מה שאתם באמת מרגישים.

 
דילוג לתוכן