חיוך של מיליון דולר זה לא רק ביטוי. שיניים בריאות ויפות מהוות את כרטיס הביקור הטוב ביותר. הן מעלות את רמת הביטחון העצמי ותחושת הערך של בעליהן. עם התפתחות הטכנולוגיה הדיגיטלית, גם תחום רפואת השיניים תופס תאוצה. הדבר בא לידי ביטוי בהתקנה חדשנית של שתלים דנטליים קבועים במקום האלטרנטיבה הנשלפת של שיניים תותבות.

בין אם מדובר ברצון לשיפור אסתטי או טיפול רפואי הכרחי, חשוב לקבל מידע לפני שפותחים את הפה בפני רופא השיניים.

למה כדאי לי לעבור השתלת שיניים?

מדובר בטכנולוגיה הרווחת בעולם רפואת השיניים בשני העשורים האחרונים וזוכה לשבחים מצד המטופלים ואנשי המקצוע הבכירים. אחוזי ההצלחה הגבוהים הפכו את השתלים הדנטליים למחליפים הרשמיים של השיניים התותבות והגשרים, עבור מטופלים מבוגרים וצעירים כאחד. ההתקדמות המהירה בתחום זה העלתה את הפופולריות והנגישות של הטיפול עבור מי שבעבר לא נמצא מתאים להשתלות השיניים.  

האם "השיניים החדשות" יראו טבעיות?

בוודאי. בשל החיבור המבני בין השתל הדנטלי לעצם החיה, השתל עובר איחוי מלא לעצם ומשמש כשורש לכל דבר.

כיצד מתבצעת השתלת שיניים?

בתהליך השתלת השיניים, בשלב הראשון רופא השיניים מחדיר בהליך כירורגי בהרדמה שורש שן מלאכותי אל עצם הלסת של המטופל במקום שבו חסרה שן. בשלב השני הרופא יבנה על השורש המלאכותי, הדומה לבורג, כתר הבא להחליף את מקומה של כותרת השן שאיננה.

אילו סוגי שתלים קיימים בשוק?

התאמת ההשתלות הינה אינדיווידואלית לכל מטופל, ונעשית על ידי רופא השיניים בלבד. הרופא יעיין בצילומים שנעשו לפני הביקור אצלו, ולפיהם יתאים את השתל המתאים בצורתו ובגודלו לצרכי המטופל ולמצב העצם. חשוב מאוד שלא להזניח את הטיפול בפה, גם אם חוששים מאי הנעימות הכרוכה בהליך. ככל שמתמהמהים, מידרדר מצב השן עצמה, השיניים הצמודות והמקבילות לה, מה שישפיע על מורכבות הטיפול ותהליך ההחלמה. ברגע שעולה הצורך בעקירת השן החולה ובהחלפה בשתל, יש להקדים ולטפל. קיימים בשוק שתלים רבים בעלי מבנה שונה והתאמת השתל לפציינט תלויה בגורמים רבים שיוחלטו על ידי הרופא המבצע את ההשתלה. חשוב לציין כי ההבדלים בין השתלים השונים הינם מינוריים וכל שתל העומד בתקן של משרד הבריאות יבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, כל עוד שיוחדר בפרוטוקול הנכון ויותאם לצרכי הפציינט.

אילו שיטות קיימות בתחום השתלות השיניים?

נתחיל בשיטה המסורתית, הקונבנציונלית, הבנויה משני שלבים. בשלב הראשון, רופא השיניים מטמיע את השתלים ללסת, ורק לאחר כמה חודשים – בשלב השני – הוא מוסיף את הכתר לשתל. מדובר כאמור בהליך ארוך.

לעומתו התפתחו בשנים האחרונות שיטות חדשניות וקצרות טווח, המאפשרות את ההשתלה בביקור אחד בלבד. בטכניקה של השתלת שיניים ביום אחד, באותו יום רופא השיניים מבצע את כל שלבי התהליך, החל בעקירה וכלה בהטמעת השן החדשה. יש לקבוע מועד נוסף, כחודש ימים לאחר מכן, שבו יותקן הכתר הקבוע.

טכניקה מהירה נוספת מכונה All on 4-6. זהו פתרון למי שסובל מחוסר עצם משמעותי, מכיוון שמדובר בהתקנת ארבעה או שישה שתלים שעליהם מרכיבים גשר גדול.

מהם אחוזי ההצלחה של השתלות השיניים?

בקרב טיפולים ברפואת השיניים מדובר באחד ההליכים בעלי אחוזי ההצלחה הגבוהים: כ-90% בלסת העליונה וכ-95% בלסת התחתונה. בלסת העליונה העצם רכה למדי, אולם בטכנולוגיה מודרנית ניתן לשפר מאוד את אחוזי ההצלחה של שתלים אלו. לעומת זאת הלסת התחתונה הינה בעלת עצם חזקה יותר ושם נמצא אחוזי הצלחה גבוהים מעט יותר.

מדוע הכרחי לבחור ברופא שיניים בעל מוניטין וניסיון רב בתחום?

בהליך מורכב כמו השתלות שיניים, ההמלצה הגורפת היא לבצען בידי רופאי שיניים בעלי ניסיון והכשרה מתאימים. נכון שמבחינה חוקית כל רופא שיניים רשאי לבצע טיפול מסוג זה, אולם לצערנו יותר מדי רופאים "קופצים למים עמוקים מדי" ללא הכשרה או ניסיון רלוונטיים. הבחירה הנכונה היא להפקיד את הבריאות שלכם בידיים המקצועיות ביותר שניתן להשיג, גם אם המחיר מתעגל למעלה. חשוב לזכור כי ביצוע ההליך בידי הרופא המתאים תבטיח כי השתל יונח במיקום האופטימלי והנכון. החשיבות הגדולה היא לכישוריו של הרופא המטפל, ולא בכדי. ידיים מקצועיות בלבד הן שיבטיחו הימנעות מסיבוכים, כגון פגיעה עצבית או פלישה לחללים כגון הסינוסים, והצלחה מקסימלית של השתל.

כמה זמן עשוי להימשך תהליך ההחלמה?

בסיום הטיפול חשוב להבטיח חיבור אופטימלי של עצם-שתל. על מנת לקדם את שיקום הפה יש להקפיד על היגיינת פה ברמה גבוהה, הכוללת צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי יומיומיים. הסיבה העיקרית לכישלון ההשתלה טמונה בדלקות החניכיים, העלולות להתפתח באזור השתל במידה ולא נשמרת רמת ניקיון נאותה סביבו. מי שנוהג לעשן מתבקש להימנע מהרגל זה בתקופה שלאחר ההליך הכירורגי, מכיוון שעישון מגביר את הסיכוי לכישלון ההשתלה.  טיפ נוסף לקידום ההחלמה על הצד הטוב ביותר הוא להגיע בקביעות לפגישות מעקב אצל רופא השיניים, ולא לשכוח לפקוד את השיננית. המעקב וניקוי השיניים ישמרו את הצלחת הטיפול לתקופה מקסימלית.  

אוקיי, שתלים דנטליים בהחלט יכולים להוות פתרון מעולה בשבילי. מה השלב הבא להשגת מראה שיניים בריא ואסתטי?

תוכל לפנות לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות במשרדנו, על מנת לקבל את מגוון האפשרויות העומדות לרשותך.

אנא צור קשר במספר הטלפון 2273* ונציגינו ישמחו לשוב אליך בהקדם.

דילוג לתוכן